Новини 2019-05-27 10:23

В Італії на виборах до Європарламенту перемогла ультраправа "Ліга"

Мова йде про партію глави МВС Італії Маттео Сальвіні.

Ультрапрва партія "Ліга", лідером якої є міністр внутрішніх справ Маттео Сальвіні, виграла вибори в Європейський парламент в Італії. Про це повідомляє ANSA.

 

Зокрема, "Ліга" набрала 34, 34% голосів виборців. Сальвіні вже заявив, що результати голосування не позначаться на роботі коаліційного уряду.

 

 

"Я прошу прискорення урядової програми. На національному рівні нічого не змінюється", - наголосив він.

 

Водночас друге місце на виборах зайняла опозиційна Демократична партія з результатом 22, 71% голосів.

 

Своєю чергою, популістський "Рух 5 зірок" з віце-прем'єром Луїджі Ді Майо на чолі зайняла третє місце з результатом 17,05% голосів. Так, Ді Майо зазначив, що невисокий результат пояснюється низькою явкою виборців на півдні, де знаходяться основні виборці "Руху 5 зірок".

 

"Ми все ще зберігаємо рівновагу сил в цьому уряді. З цього моменту більше уваги буде приділятися регіонам", - підкреслив Ді Майо.

 

Нагадаємо, два найбільших блоки - Європейська народна партія (ЄНП) та Прогресивний альянс соціалістів і демократів - втратили більшість у Європейському парламенті.  Так, зелені, ліберали і націоналісти досягли цьогоріч на виборах більшого успіху.  Зокрема, голоси розподілилися таким чином (кількість місць): EPP – 179 (Європейська народна партія); S&D – 150 (Прогресивний Альянс Соціалістів і Демократів); ALDE&R – 107 (Альянс лібералів і демократів для Європи); Greens/EFA – 70 (Група Зелених/Європейський вільний Альянс); ECR – 58 (Група європейських консерваторів і реформістів); GUE/NGL – 38 (Конфедеративна група Європейських об’єднаних лівих – Нордичних зелених лівих); EFDD – 56 (Європа свободи та прямої демократії); ENF – 58 (Група Європи націй та свободи); NI – 7 (депутати, що неприєднані до інших сил) Своєю чергою, ще 28 депутатів не належать до жодної політичної групи.

схожі новини