Новини 15:09

Торговельна війна Трампа з Китаєм може коштувати світу $600 мільярдів — Bloomberg

Зазначається, що найбільше під удар потраплять Тайвань, Південна Корея і Малайзія.

Подальша ескалація торговельних суперечок між Сполученими Штатами Америки і Китаєм, а також запровадження підвищених американських мит на китайський імпорт може призвести до того, що до 2021 року світова економіка втратить близько 600 мільярдів доларів. Про це повідомляє Bloomberg.

 

«Якщо мита охоплять всю торгівлю США та Китаю, а ринки впадуть у відповідь на це, світовий ВВП втратить $ 600 млрд у 2021 році - році пікового впливу протистояння», - зазначили економісти Bloomberg. 

 

Наголошується, що під найгірші удари від падіння експорту Китаю до США потраплять Тайвань, Південна Корея та Малайзія - всі вони вбудовані в експортний ланцюг Азії. Близько 1,6% продукції Тайваню пов'язано з експортом Китаю до США, причому найбільшу частку займають комп'ютери та електроніка. Для Південної Кореї та Малайзії ці показники становлять 0,8% та 0,7%.

 

Аналіз також показує, які країни найбільше залежать від експорту США до Китаю. Канада і Мексика посідають перше місце в списку. 

 

Раніше Трамп висунув Китаю ультиматум щодо торговельної угоди. Він пригрозив Пекіну тим, що американські компанії будуть змушені покинути Китай на користь інших країн. Він також заявив про дорожнечу китайського експорту для США.

 

Нагадаємо, 10 травня у Сполучених Штатах Америки набуло чинності підвищення ставок ввізного мита для деяких груп товарів з Китаю.

 

5 травня Трамп заявив, що Вашингтон підніме до 25% тарифи на імпортовану з Китаю продукцію.

 

3 грудня 2018 року Трамп повідомив про прогрес у відносинах США і Китаю. 

 

Як повідомлялося, 14 листопада 2018 року віце-президент США Майк Пенс заявив, що якщо Китай не змінить свою зовнішню політику, то країну може чекати "холодна війна" зі Штатами. 

 

Раніше стало відомо, що Китай скасував переговори з питань безпеки зі США на високому рівні, які були заплановані на середину жовтня з головою Пентагону Джеймсом Меттісом і державним секретарем Майклом Помпео. 

 

17 вересня 2018 року Трамп  оголосив  про запровадження нових штрафних мит проти товарів з Китаю загальною вартістю у 200 мільярдів доларів.

 

Згодом уряд Китаю пообіцяв запровадити мита на товари зі США у відповідь на нові американські мита.

 

 23 серпня 2018 року набули чинності мита у розмірі 25% на товари, ввезені в США з Китаю, загальна вартість яких оцінюється в 16 мільярдів доларів.

 

схожі новини