Новини 2019-05-28 16:40

Президент повернув Саакашвілі громадянство України

Відповідний указ оприлюднений у вівторок, 28 травня, на сайті президента.

Президент України Володимир Зеленський скасував рішення п'ятого президента Петра Порошенка про позбавлення екс-президента Грузії, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі громадянства України. Відповідний указ опублікований у вівторок, 28 травня, на сайті глави держави.

 

"Внести до указу президента України від 26 липня 2017 року №196... зміну, виключивши положення щодо втрати Саакашвілі Міхеілом громадянства України", - йдеться в тексті указу.

 

Як повідомлялося, в липні 2017 року Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував у США.

 

Нагадаємо, 14 лютого 2018 року колишній президент Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі подав до суду позов проти Державної міграційної служби, адміністрації Державної прикордонної служби та Міністерства внутрішніх справ через депортацію до Польщі.

 

Як повідомлялося 14 лютого, Міхеїл Саакашвілі прилетів в Амстердам (Нідерланди).

 

12 лютого в київському ресторані затримали екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Згодом стало відомо, що Саакашвілі депортують із України, а через деякий додали, що він уже вилетів до Польщі. Через деякий час у Державній прикордонній службі України повідомили, що Саакашвілі повернули до Польщі. 

 

Додамо, що Саакашвілі уже попросив допомоги у Євросоюзу та канцлера Німеччини Ангели Меркель.

 

Нагадаємо, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками.