Новини 09:35

Турчинов прокоментував відео Данилюка про зникнення з РНБО серверів

За словами екс-секретаря Ради нацбезпеки та оборони, Данилюк зробив відезапис в окремих приміщеннях Адміністрації президента, тоді як техніка перебуває в головному ситуаційному центрі РНБО на вулиці Болбочана.

Колишній секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов 28 травня заявив, що показане новим секретарем відомства Олександром Данилюком відео про зникнення серверів із секретною інформацією не має відношення до РНБО та було зняте в окремих приміщеннях Адміністрації президента на вулиці Банковій.

 

«Alex Danylyuk на своїй сторінці в Фейсбуці показав відсутність комп’ютерної техніки в приміщеннях, детально не пояснивши глядачам, де відбувається ця зйомка. А у зв’язку із його призначенням Секретарем РНБО України у наших громадян може виникнути підозра, що ці проблеми стосуються Апарату РНБО. Хочу підкреслити, що наведений Данилюком відеоматеріал жодним чином не має відношення до РНБО. Він був знятий в окремих приміщеннях Адміністрації Президента України (вулиця Банкова)», - написав він у Facebook.

 

Турчинов зауважив, що головний ситуаційний центр РНБО, який розташований на вулиці Болбочана, та обладнання приміщень працівників РНБО перебувають під надійною охороною та працюють в штатному режимі.

 

"Коли Олександр Данилюк потрапить на своє робоче місце в Апараті РНБО, він зможе в цьому переконатися", - додав він.

 

Водночас речник Петра Порошенка Святослав Цеголко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що вся техніка для ситуаційної кімнати в РНБО була орендована власним коштом Порошенка і повернута орендодавцю.

 

«Уся техніка для ситуаційної кімнати Президента була орендована за власний кошт Петра Порошенка і відповідно повернута орендодавцю. Жодної конфіденційної інформації на серверах не зберігалося, доступ до неї забезпечувався лише online. Кімната працювала як відображення різних джерел інформації, але ці джерела залишалися на своїх місцях у Прикордонній службі, СБУ чи податковій», – написав він і наголосив, що в РНБО існує ситуаційний центр з усіма конфіденційними серверами.

 

 

Раніше у вівторок новий секретар РНБО Данилюк заявив, що з ситуаційної кімнати Адміністрації президента зникли сервери з секретною інформацією. Він розмістив відповідний відеозапис на своїй сторінці в Facebook.

 

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський призначив Данилюка секретарем Ради національної безпеки і оборони (РНБО) раніше 28 травня. 

схожі новини