Новини 2019-05-30 10:01

У парламенті Грузії запропонували порушити питання про екстрадицію Саакашвілі

Член парламентської більшості Грузії Нукри Кантарія відреагував на повернення Саакашвілі в Київ.

Член парламентської більшості Грузії Нукри Кантарія заявив, що питання екстрадиції екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі з України знову повиненно бути підняте. Про це повідомляє "Грузія Online".

 

"Вважаю абсолютно логічним, що коли людина перебуває в розшуку, знову повинно бути поставлено питання його екстрадицію. Думаю, що так і повинно статися", - зазначив депутат, коментуючи повернення Саакашвілі в Київ.

 

Водночас з думкою Кантарія згодні його колеги з парламентської більшості. Зокрема, депутат Акакій  Зоідзе заявив журналістам, що прокуратура Грузії має знову звернутися до України з вимогою про екстрадицію Саакашвілі.

 

Як відомо, в Грузії щодо Саакашвілі було порушено кілька кримінальних справ, по ряду яких він був заочно засуджений.

 

Нагадаємо, 29 травня Саакашвілі повернувся до України. 

 

28 травня президент України Володимир Зеленський скасував рішення п'ятого голови держави Петра Порошенка про позбавлення Саакашвілі громадянства України.

 

14 лютого 2018 року Саакашвілі подав до суду позов проти Державної міграційної служби, адміністрації Державної прикордонної служби та Міністерства внутрішніх справ через депортацію до Польщі.

 

Того самого дня стало відомо, що  Саакашвілі прилетів в Амстердам (Нідерланди).

 

12 лютого Саакашвілі затримали в київському ресторані  Згодом стало відомо, що його депортують із України, а через деякий додали, що він уже вилетів до Польщі. Через деякий час у Державній прикордонній службі України повідомили, що Саакашвілі повернули до Польщі. 

 

Додамо, що Саакашвілі уже попросив допомоги у Євросоюзу та канцлера Німеччини Ангели Меркель.

 

Нагадаємо, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників  Саакашвілі підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження

 

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками.

схожі новини