Новини 2019-05-31 10:23

У Косові заявили, що російський працівник місії ООН пов'язаний з ГРУ РФ

Мїхаїл Краснощьоков є відставним полковником армії РФ.

Працівник місії Організації Об'єднаних Націй у Косові росіянин Мїхаїл Краснощьоков є колишнім працівником військової розвідки Росії і влада Косова вимагає зняти з нього імунітет для кримінального переслідування. Про це повідомляє RTK Live.

 

Зокрема, заступник міністра оборони Косова Бурім Рамадані зазначив, що Краснощьоков є відставним полковником армії РФ і працював у російському Головному розвідувальному управлінні (ГРУ РФ).

 

Як відомо, Краснощьоков був затриманий 28 травня під час поліцейської операції на півночі Косова разом з кількома десятками сербів та босняків, який підозрюють в організованій злочинності і корупції.

 

За даними місцевих ЗМІ, росіянин блокував службовою машиною проїзд косовських спецпризначенців, чинив опір правоохоронцям. Також  в його автомобілі знайшли пилку, якою, вірогідно, спилювали дерева для створення барикади в районі Зубін Поток, де і затримали росіянина.

 

Краснощекова в той же день відпустили з-під варти через його дипломатичний імунітет. Прокурор Косовської Митровиці заявив, що подав офіційний запит про скасування недоторканності росіянина до очільника Місії ООН в Косово з метою порушення кримінальної справи. Також раніше МЗС Косова звернулося до місії ООН в Косово з проханням роз'яснити обставини присутності російського громадянина на барикаді в районі Зубін Поток.

 

Достовірні джерела стверджують, що Краснощьоков прожив зовсім інше життя, перш ніж працювати в ООН і ОБСЄ. Він відставний полковник російської армії в 1990 році, працював у відділеннях оборони в Південно-Східній Азії. У 1990 році всі члени російських військових аташе були загальноприйнятими в склад ГРУ. Те саме ГРУ, яке несе відповідальність за невдалу спробу перевороту в Чорногорії в 2016 році. Видання наголошує, що зараз зрозуміло, що російський уряд намагається підвищити етнічну напруженість, щоб підірвати суверенітет Косово і підірвати будь-яку можливість в Косові та Сербії нормалізувати свої відносини. "Ні для кого не секрет, що Росія намагається маніпулювати своїм членством у різних організаціях, щоб приховати своїх розвідників і соратників", - йдеться у повідомленні.

схожі новини