Новини 2019-05-31 16:02

Косово оголосило російського працівника місії ООН персоною нон ґрата

Міхаїлу Краснощьокову видали розпорядження залишити територію Косова.

Прем’єр-міністр Косова Рамуш Харадінай заявив, що російського працівника місії Організації Об'єднаних Націй Міхаїла Краснощьокова оголошено персоною нон ґрата. Про це повідомляє  RTKLive.

 

"Таке рішення було прийняте, оскільки дії громадянина РФ були спрямовані проти конституційного ладу Косова, універсальних цінностей, миру і стабільності" - зауважив він.

 

Зокрема, Краснощьокову видали розпорядження залишити територію Косова.

 

"Я закликаю спеціального представника генсекретаря ООН у Косові поважати це рішення" - наголосив Харадінай.

 

Раніше у Косові заявили, що Краснощьоков є колишнім працівником військової розвідки Росії і влада Косова вимагає зняти з нього імунітет для кримінального переслідування. Зокрема, заступник міністра оборони Косова Бурім Рамадані зазначив, що Краснощьоков є відставним полковником армії РФ і працював у російському Головному розвідувальному управлінні (ГРУ РФ).

 

Як відомо, Краснощьоков був затриманий 28 травня під час поліцейської операції на півночі Косова разом з кількома десятками сербів та босняків, який підозрюють в організованій злочинності і корупції. За даними місцевих ЗМІ, росіянин блокував службовою машиною проїзд косовських спецпризначенців, чинив опір правоохоронцям. Також  в його автомобілі знайшли пилку, якою, вірогідно, спилювали дерева для створення барикади в районі Зубін Поток, де і затримали росіянина.

 

Краснощекова в той же день відпустили з-під варти через його дипломатичний імунітет. Прокурор Косовської Митровиці заявив, що подав офіційний запит про скасування недоторканності росіянина до очільника Місії ООН в Косово з метою порушення кримінальної справи. Також раніше МЗС Косова звернулося до місії ООН в Косово з проханням роз'яснити обставини присутності російського громадянина на барикаді в районі Зубін Поток.

схожі новини