Новини 2019-05-31 16:24

Бойовики обстріляли Горлівку, поранені жінка і п'ятирічна дитина - ОБСЄ

Окупанти продовжують обстрілювати тимчасово окуповані території України з метою дискредитувати підрозділи Об’єднаних сил.

Збройні формування Російської Федерації обстріляли тимчасово окуповану Горлівку з метою дискредитувати підрозділи Об’єднаних сил. Унаслідок обстрілу поранення отримали жінка і п'ятирічна дитина. Про це у п'ятницю, 31 травня, повідомляє прес-центр штабу ООС у Facebook, посилаючись на дані Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

 

Зокрема, у щоденному звіті СММ ОБСЄ за 30 травня команда Місії констатувала факт обстрілу по вулиці Покидька будинок 13 у місті Горлівка, що на непідконтрольній урядові України території.

 

"Спостерігачі бачили осколкові пошкодження та сліди горіння на зовнішній північній стіні одноповерхового будинку, а також одне розбите, а інше затягнуте пластиковою плівкою вікно без віконної рами. Крім того, у вітальні зсередини помешкання навколо тієї ж віконної рами були осколкові пошкодження, а саме вікно забите дерев’яними дошками. Водночас, представники СММ ОБСЄ зафіксували осколкові пошкодження на дерев’яній дверній рамі, і на фільонках самих дверей, які стояли поруч. У спальні члени патруля Місії бачили також тріщини і пробоїну в нижній частині фільонок дверей. За їхньою оцінкою, пошкодження були спричинені вибухом снаряда з озброєння випущеного з північного напрямку", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того зазначається, що під час перебування у даному будинку № 13 по вулиці Покидька спостерігачі бачили жінку (30 років) та дівчинку (5 років) з порізом над її лівою бровою.

 

За словами жінки, пізно ввечері 27 травня вся сім’я була вдома, коли ззовні пролунав вибух. Вона розповіла, що на момент вибуху у вітальні перебувала її свекруха, яка внаслідок обстрілу отримала поранення голови, плеча та руки і її того ж вечора доправили до лікарні у місті Горлівка.

 

Окрім того, жінка зазначила, що її доньку, яка випадково порізалася друзками скла з дверей вітальні, доправили до лікарні наступного вечора, через тривалий стресовий стан після інциденту.

 

Також повідомляється, що при детальному вивчені топографічного положення пошкодженого будинку, відносно сусідніх в населеному пункті Горлівка, відстані до позицій Збройних Сил України та ЗФ РФ, а також вказаного напрямку з якого вівся обстріл, стає очевидним той факт, що дані пошкодження могли стати наслідком лише стрільби з позицій окупаційних військ РФ.

 

 

Нагадаємо, російсько-окупаційні війська у п'ятницю, 31 травня, станом на 12.00 сім разів порушили режим припинення вогню, жоден український захисник унаслідок обстрілів не постраждав. 

схожі новини