Новини 2019-05-31 17:35

В Єврокомісії заявили, що прем’єр Чехії порушив норми про конфлікт інтересів - ЗМІ

Зазначається, що тепер Чехію можуть змусити повернути європейські субсидії, виділені для підприємств з групи Андрея Бабіша.

Європейська комісія встановила, що прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш перебуває в конфлікті інтересів, передавши свою бізнес-імперію у власність трастових фондів, і в результаті і країна може втратити певне фінансування з боку ЄС. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що дана інформація міститься в аудиторському звіті комісії, який ЄК направила чеській владі.

 

Так, тепер Чехію можуть змусити повернути європейські субсидії, виділені для підприємств із групи Бабіша Agrofert chemicals, право власності на яку він передав трастовим фондам.

 

 

Наголошується, що це також було б політичним ударом для Бабіша, який категорично заперечував порушення будь-яких правил. 

 

Водночас представник Комісії відмовився коментувати звіт.

 

Крім того, у коментарі Reuters Бабіш заявив, що він категорично не погоджується з позицією Комісії.

 

"Це лише попередня пропозиція, яка буде ретельно проаналізована", - сказав він.

 

Також Міністерство фінансів Чехії підтвердило, що отримало попередній звіт, але відмовився підтвердити висновки, заявивши, що вони можуть змінитися після коментарів, які буде надано чеською стороною.

 

Нагадаємо, Бабіш-молодший заявив, що минулого року його відправили в окупований Крим проти його волі та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування корупційних справ його батька. Наразі Бабіш-молодший живе у Швейцарії. Ключову роль у переміщенні сина чеського прем'єра в анексований півострів відіграло подружжя Протопопових, яке працює на главу чеського уряду. Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала сина Бабіша. За словами Бабіша молодшого,  її чоловік, росіянин Пьотр Протопопов, відвіз його до Криму.

 

Згодом Бабіш відреагував на заяву сина.  "Мій син психічно хворий. Він приймає ліки, має бути під доглядом, а живе з матір'ю у Швейцарії...Мого сина ніхто не викрадав , він добровільно покинув Чехію", - розповів він.

 

Пізніше глава чеського уряду підтвердив, що його син був в окупованому Криму, однак заявив, що його перебування було там законним і не було викраденням

 

Крім того, генпрокурор Чехії Павел Земан наказав розслідувати ймовірне викрадення сина прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша-молодшого. За його словами, у рамках розслідування правоохоронні органи "не можуть обійтися без допиту Бабіша-молодшого".

 

Як відомо, Бабіш-молодший разом із батьком та деякими іншими членами сім'ї фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо корупційних схем з коштами ЄС. Мова йде про старовинний маєток, який вирішили реконструювати у сучасний готельно-конфенційний комплекс "Гніздо лелеки" на південь від Праги. Переобладнання коштувало 350 млн крон, з них 50 млн - грант ЄС.

схожі новини