Новини 18:13

Зеленський провів РНБО й анонсував нові рішення

Глава держави нагадав, що одним із зобов’язань України перед Європейським Союзом є реформування енергетичної сфери, і ключовою тут є демонополізація енергетичних ринків.

Президент Володимир Зеленський у п'ятницю, 31 травня, провів нараду за участю членів Ради національної безпеки і оборони України, присвячену енергетичній безпеці. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

 

 

Зеленський нагадав, що позавчора на шахті «Лісова» у Львівській області загинули двоє гірників, два роки тому загинули 8 гірників на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля», нещодавно загинули 17 шахтарів на шахті «Східкарбон» біля Луганська.

 

«Це все наші люди. Проблеми у вугільній галузі мають спільне коріння, де б вони не виникали», – наголосив президент.

 

Глава держави зазначив, що за останній тиждень він побував у двох місяцях, де гинуть українці.

 

«Якщо на фронті вбивають кулі й снаряди, то в тилу – безвідповідальність, безгосподарність і корупція», – підкреслив Зеленський.

 

За його словами, сьогодні проблематику енергетики обговорили у форматі наради, а за два тижні будуть ухвалені відповідні рішення.

 

«Ціна питання дуже велика – безпека й добробут наших людей», – зазначив президент.

 

Зеленський констатував, що протягом 2014-2018 років видобуток вугілля державними підприємствами України зменшився на 47%. Українська економіка критично залежить від імпорту енергоносіїв, і дуже мало зроблено для їх отримання з різних джерел.

 

«Попри райдужні заяви, видобуток газу не зростає. Завтра – літо, але зима близько. І вже слід готуватися до опалювального сезону», – наголосив президент.

 

Глава держави нагадав, що одним із зобов’язань України перед Європейським Союзом є реформування енергетичної сфери, і ключовою тут є демонополізація енергетичних ринків. З 1 липня має запрацювати черговий етап ринку електроенергії.

 

«Але в умовах суцільної монополізації можуть виникнути ризики і для виробників, і для споживачів, і для економіки України у цілому. Про це нас попереджають міжнародні партнери», – заявив Зеленський.

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський затвердив новий склад Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Відповідний указ №340/2019 опублікований на сайті президента у п'ятницю, 31 травня.

схожі новини