Новини 2019-05-31 19:30

Зудієва в "суді" підкреслила, що справа проти неї - інструмент тиску на активістів у Криму

Активістка зазначила, що протягом п'яти років не публікувала у себе на сторінці у Facebook тих фото, які лягли в основу її адміністративної справи.

Кримськотатарська активістка, правозахисниця Лутфіє Зудієва заявила, що справу проти неї сфабриковано, а адміністративне переслідування з боку російських правоохоронців є "мотивованим її правозахисною діяльністю". Про це вона сказала у п'ятницю, 31 травня, під час засідання в Київському районному "суді" Сімферополя, що є підконтрольним Кремлю.

 

 

Зокрема, Зудієва зазначила, що протягом п'яти років не публікувала у себе на сторінці у Facebook тих фото, які лягли в основу її адміністративної справи. Активістка стверджує, що більшу частину фото розміщувала не вона, а інший користувач соцмережі, який зазначав її ім'я в тегах.

 

Також активістка підкреслила, що адмінпровадження проти неї - це інструмент тиску на неї та інших активістів в окупованому Криму з метою змусити їх припинити інформаційну та правозахисну діяльність.

 

Як повідомлялося, у четвер, 30 травня, надійшла інформація про те, що біля свого будинку у Бахчисараї, що в окупованому Криму, була затримана координаторка громадського об'єднання "Кримське дитинство" Муміне Салієва. Водночас в окупованому Джанкої російські силовики затримали кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву.

 

Згодом адвокат Еміль Курбедінов заявив, що в окупованому Криму до затриманих сьогодні активісток Лутфіє Зедієвої та Муміне Салієвої не допускають адвокатів.

 

Увечері затриманих активісток відпустили. Водночас на 31 травня було призначено розгляд їх справ у так званому Київському райсуді Сімферополя.

 

Своєю чергою, прокуратура Автономної республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом затримання силовиками РФ в окупованому Криму кримськотатарських активісток Муміне Салієвої і Лутфіє Зудієвої.

 

Як стало відомо згодом, підконтрольний Російській Федерації Київський райсуд Сімферополя у п'ятницю, 31 травня, визнав кримськотатарську активістку, дружину фігуранта другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Муміне Салієву винною в порушенні ст. 20.3 КоАП Росії (демонстрація символіки забороненої організації) і оштрафував її на 1000 рублів. 

схожі новини