Новини 16:55

Молдова може втратити фінансову підтримку МВФ в разі дострокових виборів - єврокомісар

Йоганнес Ган зустрівся з лідерами всіх трьох великих політичних партій, президентом і прем'єром країни.

Якщо Молдові доведеться проводити дострокові парламентські вибори, Міжнародний валютний фонд, найімовірніше, припинить програму фінансування країни, а також у неї виникнуть проблеми з фінансовою підтримкою з боку ЄС. Про це заявив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган за підсумками візиту до Кишинева, передає NewsMaker.

 

"Якщо будуть дострокові вибори, є ризик, що МВФ припинить фінансову підтримку. Це позначиться і на фінансовій підтримці, яку Молдові надає ЄС", - заявив Ган.

 

"Я намагався, зрозуміти на якому етапі знаходиться формування правлячої коаліції. За моєю інформацією, уряд потрібно сформувати в червні, інакше є ризик, що президент повинен буде розпустити парламент і призначити дострокові вибори", - зауважив Ган.

 

Зокрема, він відзначив, що зустрівся з лідерами всіх трьох великих політичних партій, президентом і прем'єром.

 

"Створюється відчуття, що досі, принаймні офіційно, не було переговорів про формування коаліції. І це дивно в країні, де діє плюралізм, і жодна партія не може претендувати на більшість. Для демократії важливо створити коаліційний уряд, що означає, що кожна партія повинна пожертвувати чимось з того, що вона обіцяла перед виборами", - розповів єврокомісар.

 

За його словами, жодну з трьох партій не можна виключати з переговорів.

 

"У ЄС особливе ставлення до партії "Шор". Партію "Шор", наскільки я розумію, вже виключили з переговорів про коаліцію. Ми віримо, що всі три великі партії повинні брати участь в переговорах зі створення коаліції", - підкреслив Ган.

 

"Будь-який уряд ми будемо оцінювати з точки зору того, як він забезпечує незалежність юстиції, свободу медіа, прозорість і верховенство закону. Після сьогоднішніх дискусій мені здається, що (формування коаліції, - Ред.) - це не велика проблема, якщо буде для цього політична воля, сміливість, усвідомлення відповідальності. Сподіваюся, скоро у вас буде уряд", - додав він.

 

Нагадаємо, 3 червня до Молдови прибули троє високопоставлених чиновників з Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та Росії на тлі ознак того, що новий уряд країни може розвернутися у бік Росії.

схожі новини