Новини 18:33

У Зеленського прокоментувати знесення пам'ятника Жукову в Харкові

Президент закликав підписати міську владу Харкова провести широке обговорення ситуації в територіальній громаді.

Прес-секретарка Володимира Зеленського Юлія Мендель назвала знесення пам`ятника маршалу Жукову прикладом непродуманості та недосконалості гуманітарної політики останніх років.

 

Як зазначила представниця президента в Facebook, ситуація свідчить про нагальну необхідність запровадження процедур народовладдя та нової якості діалогу між владою і суспільством. «Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» закладає правову колізію. Він вимагає перейменувань та знесення пам`ятників радянським діячам, але водночас робить винятки для випадків, коли такі історичні пам’ятки пов`язані із опором і вигнанням нацистських окупантів з території України. (Пункти д) та є) частини 4 статті 1 Закону). Отже, закон не вимагає знесення пам`ятника. Але правова колізія, пов’язана з ним - так само як з перейменуванням проспекту - присутня. Тим більше, за відсутності громадського консенсусу з цього питання у місті Харкові», - зазначила прес-секретарка. Пропустить через 11 За словами Мендель, президент вважає, що розв’язання подібних колізій в рамках закону є справою винятково територіальної громади міста. Це передбачає проведення громадських консультацій і слухань та досягнення оптимального рішення, яке б задовольнило всі зацікавлені сторони. При цьому міський голова Геннадій Кернес має бути арбітром у цьому протистоянні і організувати процес пошуку оптимального рішення, а не ставати на чийсь бік.

 

«Президент закликає міську владу Харкова провести широке обговорення ситуації в територіальній громаді. Він також закликає національну поліцію та прокуратуру надати правову оцінку подіям, що сталися 2 червня», - вказала Мендель. При цьому, реакцію Москви на ситуацію Зеленський вважає черговим втручанням у внутрішні справи суверенної держави і застерігає російську сторону від повторення подібних кроків.
 

схожі новини