Новини 2011-05-22 15:01

Опозиція Грузії оголосила початок революції в країні

Екс-спікер парламенту Грузії, одна з лідерів опозиційного «Народного зібрання» Ніно Бурджанадзе оголосила «початок революції в Грузії».

«Революція вже почалася, і революцію спровокували влади Грузії», - заявила Бурджанадзе.

Вона стверджувала, що минулої ночі у Тбілісі та Батумі проти учасників акцій протесту здійснено ряд насильницьких дій. Бурджанадзе закликала боротися «проти необольшивізма».

Раніше МВС Грузії повідомило, що 21 травня в Батумі учасники акції «Народних зборів» закидали камінням та іншими предметами будівлю місцевого телебачення, в результаті чого було затримано 11 осіб.

Крім того, в МВС стверджують, що вранці 22 травня в Тбілісі, учасники акції, будучи напідпитку, напали на поліцейський автомобіль. У результаті цього інциденту також затримано кілька осіб.

Також МВС обіцяє згодом оприлюднити спеціальну заяву щодо тверджень опозиції про нічний напад спец призначенців на офіс «Народного зібрання» у Батумі.

Як повідомлялось, 21 травня частина опозиції Грузії на чолі з організацією «Народні збори» дала президенту Михайлу Саакашвілі три дні на те, щоб прийняти рішення про відхід у відставку.

Представники радикальних опозиційних рухів мають намір добиватися виконання ультиматуму протягом цього терміну у президентської резиденції та інших державних установ.

Організатори протестів очікують, що нинішня акція збере безпрецедентну кількість людей, і це зібрання «стане початком кінця режиму Саакашвілі».