Новини 2019-06-04 17:21

Стали відомі подробиці тримання політв'язня Балуха в тюремній лікарні РФ

Балух пройшов медичне обстеження, однак його результати наразі невідомі.

Засудженого російським судом в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха після кількох місяців перебування у штрафному ізоляторі колонії Тверської області Росії перевели в тюремну лікарню Торжка. Політв'язень пройшов медичне обстеження, однак його результати поки невідомі. Про це у вівторок, 4 червня, розповів єпископ Апостольської православної церкви (АПЦ) Росії Григорій Міхнов-Вайтенко, який відвідав Балуха напередодні.

 

За словами Григорія Міхнова-Вайтенка, Володимир Балух перебуває один в лікарняній палаті тюремної лікарні, його переведенню сприяла уповноважений з прав людини в Тверській області Надія Єгорова. Єпископ АПЦ підкреслив, що Єгорова запропонувала Балуху перевести його в лікарню, і український активіст погодився.

 

"Виглядає він, треба сказати, в принципі, непогано. Але, знову ж таки, ми все ділимо на обставини. Зрозуміло, що не курорт... Але, в будь-якому випадку, це перепочинок зараз – тижнів зо два, а то й три, я сподіваюся, все-таки він пробуде (в лікарні – КР), це вже непогано. Тому що без вікон, без світла в ШІЗО, в якому він майже три місяці був... А тут, у цілому, досить велика палата, з високою стелею, з вікнами на зелень. Тут йому буде, принаймні, трохи краще. Настрій у нього хороший, бадьорий. Він не здався і здаватися не збирається", – розповів єпископ Апостольської православної церкви Росії.

 

Він висловив сподівання на те, що уповноважений з прав людини в Тверській області продовжить стежити за станом Володимира Балуха.

 

"У мене є надія, ми начебто вийшли на робочий контакт з уповноваженим, яка допомагає. Сподіваюся, що ми його збережемо, і що можна – постараємося зробити", – додав Григорій Міхнов-Вайтенко.

 

Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило, що Російська Федерація продовжує блокувати спроби українського консула відвідати в ШІЗО російської колонії українського активіста, кримчанина Володимира Балуха.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.

схожі новини