Новини 2019-06-07 09:36

В окупованому Криму продовжили арешт політв'язню Бекірову

Кримськотатараський активіст залишиться під вартою до 12 серпня.

Суддя підконтрольного Кремлю Київського райсуду Сімферополя Антон Цикуренко продовжив на 2 місяці термін утримання в слідчому ізоляторі кримськотатарському активісту Едему Бекірову, обвинуваченому в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки. Політв'язень залишиться під арештом до 12 серпня. Про це у четвер, 6 червня, повідомляє Крим.Реалії.

 

"Єдине законне рішення суду, яке стало би балансом між стороною обвинувачення і захистом, це відмова в задоволенні клопотання слідства про продовження арешту в СІЗО і обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Сьогоднішнє рішення загрожує життю мого підзахисного", – заявив адвокат Олексій Ладін.

 

Слідчий ФСБ Іван Романець аргументував продовження запобіжного заходу Бекірову необхідністю "не менше трьох перевірок показань на місці", висунути Бекірову звинувачення в остаточній редакції і допитати його як обвинуваченого, а також повідомити Бекірову та його захисту про закінчення слідчих дій.

 

"Сподіваємося, що слідство активно проводитиме ці слідчі дії. Може, через тиждень-два нам оголосять про закінчення слідчих заходів і ми почнемо ознайомлення з матеріалами справи. Чим швидше справа зайде до суду, тим раніше ми зможемо заявити клопотання про зміну запобіжного заходу", – додав адвокат Іслям Веліляєв.

 

Слідчий Романець заявив, що "слідство не ма" матеріалів, які свідчать про те, що Бекірова не можна утримувати в СІЗО за медичними показаннями, і не бачить підстав для скасування обраного запобіжного заходу.

 

"Я втомився вже боротися з обвинуваченням. Скільки це може тривати? Сил немає. Я не живу в СІЗО; на прогулянку мене не водять – немає умов, у баню мене не водять. Я на унітазі, вибачте, купаюся – це нормальне людське утримання XXI століття?", – заявив Бекіров у суді.

 

Під час засідання він тримав аркуш паперу з написом: "Спочатку молодь. Потім старих. Тепер жінок. Кого далі? Дітей?". Таким чином він висловив солідарність із кримськотатарською правозахисницею Лутфіє Зудієвою і координатором "Кримського дитинства" Муміне Салієвою, раніше затриманими і оштрафованим за дописи в соцмережах.

 

Як повідомлялося, у кримськотатарського активіста Едема Бекірова, обвинуваченого російською владою в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, критично погіршився стан здоров'я

 

Раніше про погіршення стану здоров'я Бекірова повідомляла Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денисова.

 

Нагадаємо, 14 квітня адвокат Іслям Веліляєв розповів, що Бекірова вивезли на обстеження до клінічної лікарні імені Семашка в окупованому Сімферополі.

 

Як повідомлялося, в окупованому Криму підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя у середу, 10 квітня, продовжив арешт політв'язню Едему Бекірову до 12 червня.

 

Раніше заарештований кримськотатарський активіст Едем Бекіров пройшов медобстеження в лікарні імені Семашка в окупованому Сімферополі, під час якого у політв'язня виявили ускладнення діабету і хвороби серця.

 

Попередньо кримськотатарського активіста Бекірова перевели з камери в медично-санітарну частину ізолятора.

 

Як повідомлялося, в окупованому Криму підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд у четвер, 7 лютого, продовжив арешт кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 12 квітня.

 

Ззахист тяжко хворого політв'язня Едема Бекірова отримав "медичний висновок", в якому вказано, що стан здоров'я кримського татарина не є перешкодою для його тримання під вартою. Своєю чергою, стан здоров'я Бекірова різко погіршився.

 

12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.

 

В окупованому Криму провели експертизи у справі тяжкохворого політв'язня Едема Бекірова, який вже півроку перебуває в ув'язненні. Експерти стверджують, що його ДНК знайдено на упаковці з патронами і вибухівкою. Однак рідні Бекірова впевнені, що результати сфальсифіковані.

схожі новини