Новини 2019-06-07 12:00

В окупованому Криму продовжили арешт чотирьом фігурантам бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір"

Засідання проходили в закритому режимі.

Підконтрольний Російській Федерації Верховний "суд" Криму продовжив до 9 серпня термін утримання в СІЗО чотирьом фігурантам другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір": координатору "Кримської солідарності" Серверу Мустафаєву, підприємцю та меценату Марлену Асанову, активістам Ернесу Аметову і Едему Смаїлову. Про це у четвер, 6 червня, повідомляє Крим.Реалії.

 

Засідання проходили в закритому режимі. Адвокат Мустафаєва Ліля Гемеджи розповіла, що суддя відмовився допустити родичів і на оприлюднення рішення.

 

"Перше клопотання, яке заявив Сервер про гласність - відкритості судового процесу. Суддя відмовився оголосити мотиви закритого режиму засідання, послався на тяжкість статті, ніяких обґрунтувань не привів. На прохання пустити родичів на оприлюднення сказав, щоб отримали дозвіл у слідчого на побачення в СІЗО ", - розповів адвокат.

 

Також суд відхилив клопотання захисту про застосування до обвинуваченого законодавства України (згідно з принципом верховенства міжнародного права в Росії і Женевської конвенції (IV) про захист цивільного населення під час війни - КР) і про те, щоб Мустафаєва вивели з металевої клітки і дозволили брати участь в процесі поруч з адвокатом.

 

За словами Гемеджі, основним аргументом слідчого про необхідність продовження запобіжного заходу був той факт, що обвинувачені не ознайомилися з матеріалами справи.

 

"Обвинувачення не врахувало, що ознайомлюватися з матеріалами справи можна й не перебуваючи під вартою. Слідчий заявив суду, що важливо не порушити право Сервера на захист. У відповідь ми заявили під протокол про недавні обшуки в камері Сервера і про вилучення зошитів із позначками до матеріалів кримінальної справи", – розповіла адвокат.

 

Раніше заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у Міжнародному суді ООН зазначила, що Російська Федерація як держава-окупант Кримського півострова застосовує практику колективного покарання цілих етнічних груп. Йдеться про численні порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації. 

схожі новини