Новини 2019-06-09 19:14

Вибори президента у Казахстані. Поліція затримала більше 100 протестувальників

Процес підготовки до голосування ознаменувався посиленням репресій проти опозиції.

На акціях протесту в день позачергових виборів президента Казахстану у неділю, 9 червня, вже затримано більше 100 осіб. Про це повідомляє AFP.

 

"Поліція в Казахстані заарештувала сотні прихильників опозиції у неділю, в день виборів нового президента держави, через 30 років після завершення правління незмінного лідера Нурсултана Назарбаєва", - йдеться у повідомленні.

 

 

Процес підготовки до голосування ознаменувався посиленням репресій проти опозиції, суди виносили постанови про тримання опозиціонерів під вартою, а працівники поліції здійснювали обшуки в оселях активістів.


Кореспонденти AFP у двох основних містах Казахстану Нур-Султані та Алмати стали свідками сотень арештів у неділю.

 

Як повідомлялося, позачергові вибори президента розпочалися в Казахстані в неділю, 9 червня. Виборчі дільниці відкрилися по всій країні о 7:00 і працюватимуть до 20:00.

 

Учасниками президентських перегонів є сім кандидатів, включаючи нинішнього главу держави Касим-Жомарта Токаєва. Політик є абсолютним лідером соціологічних опитувань, за нього готові голосувати 72,7% виборців.

 

На другій позиції з великим відставанням – кандидат від громадського об'єднання "Доля нації" опозиціонер Аміржан Косанов – 7,9%. Третє місце у першій в історії країни кандидата-жінки Данії Еспаевой – 5,4% (партія Ак Жол).

 

Нагадаємо, 19 березня президент Кахастану Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку. Назарбаєв був президентом Казахстану з 24 квітня 1990 року по 19 березня 2019. Повноваження він передав голові верхньої палати Касиму-Жомарту Токаеву.