Новини 2019-06-10 10:04

Забруднення річки хімікатами. Умань і Білу Церкву відключили від водопостачання

Наразі проводиться моніторинг якості води в місцях водозабору та водосховищах акваторії річки Рось.

Через витік хімікатів в результаті ДТП у Вінницькій області комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та НС Білоцерківського району Київської області прийнято рішення про припинення роботи водозабору з 23:00 9 червня, запасу води для Білої Церкви вистачить на одну добу. Про це у понеділок, 10 червня, повідомляє прес-служба ДСНС.

 

Крім того, станом на 7:00 10 червня водопостачання міста Умань здійснюється з резервних резервуарів, запасу води вистачить на три доби. Населення забезпечується водою за рахунок підвозу і існуючих бюветів (колонок).

 

Наразі проводиться моніторинг якості води в місцях водозабору та водосховищах акваторії річки Рось. Ситуація перебуває на контролі у місцевих органів виконавчої влади та ДСНС України.

 

Нагадаємо, 9 червня в селі Збаржевка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter з'їхав у ставок, перекинувся і загорівся. Вогнем були пошкоджені каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у ставок з подальшим витоком у річку Рось.

 

Як зазначається, за фактом забруднення водойми Погребищенське відділення поліції відкрило кримінальне провадження.

 

"Встановлено, що хімікати були викрадені  з фермерських господарств Козятинського та Липовецького районів. Внаслідок загоряння автомобіля сталася розгерметизація частини ємностей з хімічними речовинами, внаслідок чого певна кількість речовини вигоріла та  потрапила в водойму", - заявили правоохоронці.

 

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 242 (Порушення правил охорони вод) КК України, а також за ч. 3 та ч. 5 ст. 185 (Крадіжка) КК України.

 

"Громадянам необхідно тимчасово утриматись від купання та вилову риби в акваторії річки Рось", - наголосили правоохоронці.

схожі новини