Новини 2019-06-11 16:00

У Криму "суд" відправив у СІЗО ще двох затриманих кримських татар

Мова йде про Руслана Нагаєва і Руслана Месутова.

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя у вівторок, 11 червня, відправив під арешт у СІЗО до 5 серпня ще двох з восьми затриманих вчора кримських татар – Руслана Нагаєва і Руслана Месутова. Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

"Ми свої доводи озвучили: двоє неповнолітніх дітей, онкохвора матір, але нікого (суд – КР) це не цікавить. Рішення стандартне і передбачуване: арешт у СІЗО", – пояснив адвокат Месутова Сейяр Панич.

 

Захисник Нагаєва Іслям Веліляєв розповів, що посилався в суді на 4 статтю Женевської конвенції. Однак суд також не почув його доводи. Адвокати мають намір оскаржити рішення суду в апеляційній інстанції.

 

Месутова ФСБ звинувачує в «організації діяльності терористичної організації» (ч. 1 ст. 205.5 КК Росії), Нагаєва – в "участі в діяльності терористичної організації" (ч. 2 ст. 205.5 КК Росії). Засідання проходили у відкритому режимі, в зал допустили кілька родичів обвинувачених. Близько 100 осіб зібралося під будівлею суду, щоб підтримати чоловіків.

 

Судові засідання стосовно ще двох осіб, затриманих 10 червня – Ленура Халілова та Ельдара Кантимирова – заплановані сьогодні на 15:00 і 16:00 відповідно.

 

Раніше аналогічний запобіжний захід було обрано чотирьом затриманим після обшуків кримським татарам. Мова йде про Енвера Омерова, Ескендера Сулейманова, Айдера Джеппарова і Ризу Омерова.

 

Як повідомлялося, у понеділок, 10 червня, після обшуків у будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах затримано вісьмох чоловіків.