Новини 2019-06-12 17:28

Найбільша фракція Європарламенту висловила підтримку новому уряду Молдови

Європейська народна партія закликала колишній уряд й інші політичні сили діяти відповідально.

Найбільша фракція Європейського парламенту - група Європейської народної партії визнала законність формування урядової коаліції на чолі Майєю Санду в парламенті Молдови. Про це йдеться на сайті ЄНП.

 

"Ми, група ЄНП в Європейському парламенті, надзвичайно стурбовані останніми подіями в Молдові. Ми повністю підтримуємо рішення, прийняті парламентом Республіки Молдова, включаючи формування урядової коаліції на чолі з Майєю Санду з проєвропейським порядком денним на основі взаємної прихильності реформам і основним принципам, закріпленим в Угоду про асоціацію з ЄС", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що рішення парламенту не тільки законні, але й відображають волю громадян Молдови, яку необхідно поважати.

 

"Ми закликаємо колишній уряд й інші політичні сили діяти відповідально і забезпечити плавний перехід уряду, включаючи доступ і політичний контроль над усіма державними інститутами", - додається у заяві.

 

Крім того, рішення ЄНП підтримав комісар ЄС з питань політики розширення та добросусідства Йоганнес Ган.

 

"Вітаю те, що фракція ЄНП в Європарламенті чітко підтримала рішення парламенту Молдови, в тому числі про створення уряду під керівництвом Майї Санду", - написав він у Twitter.

 

 

 

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року. Згодом президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував підписаний Філіпом указ. 

 

Європейський Союз позитивно прокоментував прийняте 8 червня парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами. 

 

Своєю чергою, Служба безпеки України для недопущення загострення ситуації в Кишиневі посилила контррозвідувальний режим на в`їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих росіян. 

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ситуація у Молдові є ймовірною загрозою для півдня України. 

схожі новини