Новини 2019-06-12 18:56

ПриватБанк виграв суд у справі за позовом компанії Коломойського

ПрАТ Ерлан намагалося довести "зловмисну змову й бездіяльність НБУ та державного ПриватБанку".

"ПриватБанк" здобув перемогу у Великій палаті Верховного суду у рамках справи за позовом ПрАТ Ерлан до Національного банку України  і "ПриватБанку" про зобов’язання банку погасити заборгованість за кредитом рефінансування перед НБУ. Про це йдеться на сайті банку.

 

Зазначається, що рішення було ухвалене 11 червня.

 

"ПрАТ Ерлан, що є пов’язаною особою з колишніми власниками банку, намагалося довести зловмисну змову й бездіяльність НБУ та державного ПриватБанку та в судовому порядку зобов’язати ПриватБанк погасити заборгованість перед НБУ, чим припинити іпотеку та звільнити майно, передане товариством у забезпечення виконання зобов’язань ПриватБанку перед НБУ за кредитом", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, Велика палата Верховного Суду підтвердила позицію "ПриватБанку" і відмовила в задоволенні позову, "зробивши при цьому кілька важливих для всього банківського співтовариства правових висновків".

 

"Однак Велика палата Верховного Суду підтвердила позицію "Приватбанку" і відмовила у задоволенні позову, зробивши при цьому кілька важливих для всього банківського співтовариства правових висновків", - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 18 квітня, Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення «Приватбанку» з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства.

 

Петро Порошенко заявив, що рішення суду щодо Приватбанку загрожує Україні багатомільярдними збитками і дефолтом.

 

Представник прес-служби банку Інна Музичук повідомила, що визнання процедури націоналізації Приватбанку незаконною поки ніяк не вплине на його роботу.

 

У посольстві США нагадали, що у 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Нацбанку  націоналізувати Приватбанк на вимогу колишніх власників як "єдиний ефективний метод захисту вкладників банку – українського народу та бізнесу – і стабільності фінансової системи".

 

У посольстві назвали важливим те, що українська влада продовжує свої зусилля щодо відшкодування збитків від колишніх власників та пов’язаних сторін збанкрутілих банків. Міжнародні партнери України будуть уважно стежити за розвитком подій у цій сфері.

 

Також на судове рішення щодо Приватбанку відреагували в Євросоюзі.

схожі новини