Новини 2019-06-13 12:13

САП скерувала до суду справу щодо розкрадання держкоштів на "стіну" на кордоні з РФ

Обвинувачення пред'явлено трьом посадовцям ДПСУ, трьом директорам фірм підрядників та двом посередникам.

Спеціальна антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт а фактом розкрадання державних коштів, виділених на облаштування "стіни" на українсько-російському кордоні. Про це повідомляє прес-служба прокуратури у Facebook.

 

"Прокурорами САП спільно з детективами НАБУ завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати грошових коштів Державного бюджету України, виділених для інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до зони проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, обвинувачення пред’явлено трьом посадовим особам ДПС України, трьом директорам фірм підрядників та двом посередникам, загалом на лаві підсудних постануть вісім осіб.

 

В ході розслідування встановлено, що посадові особи ДПСУ, за пособництва та співучасті із суб’єктами господарської діяльності, при реалізації проекту щодо інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону заволоділи грошовими коштами держбюджету в особливо великих розмірах, чим спричинили збитки державі на загальну суму 16 688 496,31 грн.

 

Використання бюджетних коштів встановлено, що службовими особами Державної прикордонної служби України здійснено нецільове використання бюджетних коштів за бюджетною програмою 1002120 «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону» відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 року № 439-р та проведено видатки на реконструкцію приміщень в будівлі літ. «Г-2» на вул. Стартовій, 11 в м. Харкові (Харківська авіаційна ескадрилья) під службові приміщення, чим допущено нецільове використання коштів на загальну суму 13 212 155,11 грн, що в три тисячі і більше разів перевищувала неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину", - наголошується у повідомленні.

 

Так,за епізодом створення фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, через які «виводилися» державні кошти, державі заподіяно майнову шкоду в розмірі 10 372 144,40 грн.

 

Своєю чергою, обвинувачення пред’явлено за ч. 5 ст. 191 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах; за ч. 2 ст. 210 КК України, як нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах, вчиненого за попередньою змовою групою осіб; за ч. 1 ст. 366 КК України, як службове підроблення – внесення службовою особою до офіційних документів завідомо недостовірних даних; ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України, як організація фіктивного підприємництва, тобто придбання суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене повторно, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі; а також за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205-1 КК України, як організація внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб.

 

Наголошується, що обвинувальний акт скеровано до Дарницького районного суду міста Києва для розгляду по суті.

 

Нагадаємо, що Зеленський дав НАБУ і САП три місяці, щоб довести свою ефективність.