Новини 13:25

"Підкуп і незаконна агітація". З початку виборчої кампанії поліція зареєструвала 75 заяв

Найбільша кількість звернень надійшла до поліції Луганської області.

Національна поліція з початку виборчої кампанії до Верховної Ради зареєструвала 75 заяв, відкрито два кримінальні провадження. Про це заявив глава Національної поліції Сергій Князєв, передає прес-служба поліції.

 

«За 20 днів кампанії нами зареєстровано 75 заяв і повідомлень про злочини та події, пов’язані з виборчим процесом. У переважній більшості ці повідомлення стосувалися можливих фактів підкупу виборців – 30 – та незаконної агітації – 25», – зазначив Князєв.

 

За його словами, найбільша кількість звернень надійшла до поліції Луганської області (20), Дніпропетровської (10) та Одеської (7) областей, а також до поліції Києва – 15 повідомлень.

 

Крім того, за цими заявами розпочато два кримінальні провадження - за фактами підкупу виборців в Луганській області.

 

Своєю чергою, поліцейські склали два адмінпротоколи за фактами виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації із порушенням законодавства.

 

Зокрема, Князєв  також наголосив на необхідності контролю з боку керівників територіальних підрозділів поліції за реагуванням, документуванням та розслідуванням порушень у виборчій сфері.

 

«За всіма фактами та повідомленням, які пов’язані з виборчим процесом, вимагаю проводити неупереджені та детальні перевірки, а також забезпечити чіткий контроль за розглядом даних матеріалів та прийняттям процесуальних рішень. У разі відкриття кримінальних проваджень – забезпечити документування всіх обставин учинених злочинів для якісного завершення досудового розслідування, направлення проваджень до суду і притягнення винних осіб до відповідальності», – відзначив він.

 

Нагадаємо, опитування групи "Рейтинг" за 6-9 червня показало, що за партію Володимира Зеленського "Слуга народу" готові проголосувати близько 47,5% виборців, які визначилися і прийдуть на вибори. За тиждень її рейтинг знизився на 0,5%.  На другому місці – "Опозиційна платформа – За життя" із рівнем підтримки у 10,4%, яка втратила майже 0,3%. Далі йдуть "Європейська солідарність" (7,9%) та "Батьківщина" (7,5%), які трохи підняли свій рейтинг на 0,1% та 0,6% відповідно.

схожі новини