Новини 2019-06-13 15:47

У Молдові звинуватили колишню владу у виведенні державних грошей в офшори

Зазначається, що буде проведено детальний аудит всіх подібних транзакцій.

Міністр економіки і інфраструктури уряду Майї Санду Вадим Бринзан заявив, що колишня влада виводить з рахунків державних підприємств в офшори великі суми грошей. Про це повідомляє tv8.

 

"У нас є інформація про те, що в останні дні відбулося зняття значних коштів з рахунків державних компаній, готівкою або переказами на офшорні рахунки, що дуже підозріло і викликає побоювання", - зауважив міністр.

 

Зокрема, він звернувся до посадовців в міністерствах економіки і фінансів, а також до директорів державних компаній, закликавши їх утримуватися від вчинення сумнівних угод.

 

Водночас Бринзан закликав їх проявити мужність, не підписувати документи і не брати участь в незаконних діях екс-уряду.

 

Своєю чергою, міністр попередив ЄС, США, МВФ і Світовий банк про незаконне виведення капіталів з Молдови.

 

Так, Бринзан наголосив, що буде проведено детальний аудит всіх подібних транзакцій, і, якщо буде доведено, що держмайно було розтрачено, всі винні будуть притягнуті до відповідальності.

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року. Згодом президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував підписаний Філіпом указ. 

 

Європейський Союз позитивно прокоментував прийняте 8 червня парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами. 

 

Своєю чергою, Служба безпеки України для недопущення загострення ситуації в Кишиневі посилила контррозвідувальний режим на в`їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих росіян. 

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ситуація у Молдові є ймовірною загрозою для півдня України.