Новини 17:16

Смоленська катастрофа. У Польщі суд засудив організатора польоту літака Качинського

Позивачами виступили 11 членів родин загиблих.

Суд у Варшаві визнав колишнього голову канцелярії прем’єрміністра Польщі Томаша Арабського винним у неналежному виконанні обов’язків під час організації польоту урядового літака до Смоленська у 2010 році. Про це повідомляє RMF24.

 

"Суд визнає Томаша Арабського винним у тому, що він в період з 16 березня 2010 року по 10 квітня 2010 року у Варшаві, будучи главою канцелярії голови Ради міністрів, не виконав обов'язки координатора, відповідального за організацію польотів польських військових повітряних суден", - йдеться у повідомленні.

 

Так, суд засудив його до десяти місяців позбавлення волі з відтермінуванням вироку на два роки.

 

Крім того, перед судом постали кілька його підлеглих. Секретаря офісу прем'єра Моніку Б. засудили до шести місяців позбавлення волі,  ще трьох – виправдали.

 

Своєю чергою, позивачами виступили 11 членів родин загиблих.

 

У коментарі  RMF24 Арабський заявив, що вирок просто "несправедливий і абсурдний". Він зазначив, що подаватиме апеляцію.

 

Як повідомлялося, 16 липня 2018 року в Польщі повідомили, що Росія перешкоджає розслідуванню обставин Смоленської катастрофи, унаслідок якої загинув президент Польщі Лех Качинський. Однак 31 липня стало відомо, що прокурорам Польщі дозволили приїхати на місце Смоленської катастрофи. 4 вересня голова підкомісії з розслідування смоленської авіакатастрофи Антоні Мацєревич повідомив, що Росія могла підробити бортові самописці польського літака Ту-154М, який розбився під Смоленськом у квітні 2010 року, унаслідок чого загинув польський президент Лех Качинський.

 

Нагадаємо,  11 квітня 2018 року в Польщі повідомили, що літак Ту-154М, який розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року із президентом Польщі Лехом Качинським на борту, був знищений унаслідок щонайменше двох вибухів. 

 

10 квітня 2018 року голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що причиною загибелі членів делегації на чолі з колишнім президентом Лєхом Качинським став вибух на борту літака Ту-154М. 

 

9 квітня 2018 року речниця Національної прокуратури Польща Єва Бялик заявила, що під час проведення ексгумації та судмедекспертизи тіл 77 жертв Смоленської катастрофи виявили 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших жертв.  Зазначається, що було виявлено підміну двох тіл. Так, у гробах виявлено багато сторонніх предметів: гумові рукавички, пакети, пляшки, флакони дезінфікуючих речовин та інші речі. Зокрема, у 90% випадків документація з проведення судмедекспертиз жертв в РФ містить явні помилки. Загалом у дослідженні було розглянуто понад 800 зразків, зібраних під час аутопсії, проведеної в Москві. Польські експерти, які проводили ексгумацію 77 тіл загиблих, підготували генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. Лабораторії в Великій Британії, Італії та Північній Ірландії повинні провести фізико-хімічні експертизи на наявність слідів вибухових матеріалів.

 

Додамо, що літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.