Новини 2019-06-14 15:20

Нафтогаз знизив ціну на газ для населення

Стало відомо, що ціна на червень впаде на 11,8% в порівнянні з ціною, яку компанія встановила раніше.

НАК "Нафтогаз України" розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в червні. Про це повідомляє прес-служба компанії.

 

Зазначається, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України №485 від 5 червня 2019 року ціна складе 5553,89 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника).

 

Крім того, в червні ціна газу, за якою Нафтогаз продає його газзбутам та постачає споживачам за ПСО, зменшиться на 7,3%, або на 436,11 грн, порівняно з травнем.

 

Так, кінцева ціна в різних областях залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКП для відповідного обл- чи міськгазу.

 

Водночас постанова уряду №485 передбачає, що "Нафтогаз" для визначення ціни газу за ПСО аналізує чотири показники - ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року - компанія обирає з них найнижчу.

 

"Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі - вона й визначила ціну на червень", - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, що Нафтогаз готується до найгірших сценаріїв наступного опалювального сезону.