Новини 2019-06-18 14:14

Молдова закликала Україну допомогти знайти зниклих молдовських олігархів

Йдеться про бізнесменів Володимира Плахотнюка та Ілана Шора.

Новий міністр внутрішніх справ Молдови Андрій Нестасе звернувся до влади України з проханням посприяти у встановленні місця перебування молдовських олігархів - Володимира Плахотнюка та Ілана Шора. Про це повідомляє "Укрінформ".

 

"Ми всі знаємо, що Плахотнюк і Шор - партнери, партнери по бізнесу, партнери в політиці, партнери в узурпації влади. Й вони мають відповісти за свої діяння. Кажуть, що їх немає у країні. Але в МВС Молдови, в прикордонній поліції немає даних про те, що вони залишили територію Молдови", -  заявив Нестасе у вівторок з трибуни парламенту Молдови.

 

За словами міністра, "вони навряд чи залишилися в країні, є всі підстави вважати, що вони все-таки поїхали".

 

"Є два варіанти - або вони поїхали через Придністровський регіон в Україну. І в цьому випадку ми просимо українську владу посприяти і сказати нам, чи в'їхали вони в Україну через придністровську ділянку кордону, яку не контролює молдовська влада. Або ж вони поїхали через так званий коридор для бандитів, який самі створили для себе й неодноразово користувалися ним протягом останніх років", -  зауважив Нестасе.

 

Так, з трибуни парламенту він вимагав скасування депутатської недоторканності олігарха Володимира Плахотнюка.

 

"Я вважаю, що Плахотнюка і Шора необхідно притягнути до кримінальної відповідальності за узурпацію влади та скоєння злочину з захоплення державних установ країни", -   сказав Нестасе. 

 

Нагадаємо, 14 червня уряд Молдови під керівництвом прем'єр-міністра Павла Філіпа вирішив піти у відставку. 

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року. Згодом президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував підписаний Філіпом указ. 

 

Європейський Союз позитивно прокоментував прийняте 8 червня парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами. 

 

Своєю чергою, Служба безпеки України для недопущення загострення ситуації в Кишиневі посилила контррозвідувальний режим на в`їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих росіян. 

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ситуація у Молдові є ймовірною загрозою для півдня України.