Новини 2019-06-18 14:52

Суд в РФ виніс вирок фігурантам першої сіферопольської "справи Хізб ут-Тахрір"

До того, як вирок набуде чинності, п’ятеро кримських татар залишатимуться у СІЗО №1.

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону у вівторок, 18 червня, визнав винними фігурантів першої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" в організації або участі в діяльності терористичної організації і засудив їх до відбування покарання в колонії суворого режиму. Про це повідомляє Громадське радіо.

 

Так, військова колегія засудила Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеіра Абдуллаєва – до 13 років, Рустема Ісмаїлова – до 14 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова – до 12 років.

 

Зазначимо, що Узеіру Абдулаєву, Рустему Смаілову та Емілю Джемаденову суд дав терміни більше ніж запросила прокуратура. Так, для Рустема Ісмаїлова прокуратура просила 13 років позбавлення волі, для Узеіра Абдулаєва – 12 років, Емілю Джамаденову – 11 років.

 

До того, як вирок набуде чинності, усі п’ятеро залишатимуться у СІЗО №1.

 

Зачитавши вирок, суддя додав, що гроші, вилучені під час обшуків, після того, як вирок набуде чинності, повернуть або безпосередньо засудженим, або тим членам їхніх сімей, яких вони самі вкажуть.

 

Водночас комп’ютер, принтер та вінчестер, вилучені під час обшуку у Рустема Ісмаілова, суд розпорядився передати до управління ФСБ РФ по Криму та Севастополю та знищити, як "засіб скоєння злочину".

 

Нагадаємо, сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п’яти мусульманських сім’ях. Після обшуків затримали п’ятьох кримських татар, яких звинуватили в участі забороненій в Росії організації "Хізб ут-Тахрір". Затримані: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.

 

Як повідомлялося, у понеділок, 10 червня, після обшуків у будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах затримано вісьмох чоловіків. ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи стосуються релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".