Новини 2019-06-18 15:47

Бойовики обстріляли житловий будинок у Донецьку з метою дискредитації ЗСУ

Крім того, місія ОБСЄ також зафіксувала обстріл багатоповерхового будинку у Золотому-5.

У Донецьку представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували пробоїни у житловому будинку, спричинені обстрілами із автоматичного гранатомета АГС-17. Водночас підкреслюється, що відстань до українських позицій значно перевищує максимальну дальність стрільби з цієї зброї. Про це у вівторок, 18 червня, повідомляє прес-служба штабу ООС.

 

“За даними звіту СММ ОБСЄ, який опубліковано 17 червня зазначено, що 14 червня був здійснений обстріл житлового будинку у мікрорайоні Трудівське Петровського району Донецька. Зокрема, спостерігачі зафіксували приблизно 20 пробоїн у стіні і дерев’яних віконних рамах, за їхньою оцінкою вони виникли нещодавно. Окрім того, група спостерігачів встановила, що дерево, яке знаходилося поруч з будинком, було місцем вогневого ураження. Мешканка будинку розповіла, що вибух стався вранці 14 червня”, - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, усі вищезгадані пошкодження спричинені влученням снаряда, випущеного з автоматичного гранатомета з північно-західного напрямку.

 

Українська сторона СЦКК детально вивчила інформацію викладену у звіті, а також порядок розміщення позицій підрозділів Об’єднаних сил та збройних формувань РФ.

 

 

“Маємо всі підстави стверджувати, що даний обстріл спричинений з метою дискредитації ЗС України”, - повідомили в штабі ООС.

 

У штабі підкреслюють, що підтвердженням зазначеного є той факт, що максимальна дальність стрільби застосованого озброєння АГС-17 не перевищує 2100 метрів, а позиції ЗС України від пошкодженого будинку знаходяться на відстані понад 3,4 км.


Крім того, у звіті вказано, що 16 червня в Золотому-5, що на території, непідконтрольній уряду України, СММ ОБСЄ зафіксувала обстріл багатоповерхового будинку. Внаслідок вогню із великокаліберного кулемета, у вікні однієї із квартир утворилося дві пробоїни.

 

 

“Зазначаємо, що ЗС України відношення до пошкодження будинку не мають. Оскільки, характеристика форми рельєфу даної місцевості складає закритий профіль та виключає будь-яку можливість ураження будинку із застосуванням стрілецької зброї. Крім того, відстань від найближчих позицій українських захисників до пошкодженого будинку складає понад 4,4 км”, - повідомляють в прес-службі.

 

У штабі також наголосили, що така відстань є недосяжною для польоту куль стрілецької зброї, в той час коли відстань до позицій ЗФ РФ становить 1,6 км.

 

Зазначені факти свідчать, що російсько-окупаційні війська вкотре намагаються свої злочинні дії перекласти на військовослужбовців ЗСУ, повідомляють в прес-службі.

 

Нагадаємо, патруль Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ у неділю, 9 червня, під час моніторингу безпекової ситуації на Донбасі опинився у зоні обстрілу зі стрілецької зброї.

схожі новини