Новини 2019-06-20 12:40

Філарет розпочав свій "собор" одночасно з форумом ПЦУ

Раніше у ПЦУ заявили, що патріарх Філарет не має права одноосібно скликати "Помісний собор УПЦ-КП"

У Києві у четвер, 20 червня,  одночасно відбуваються дві церковні події - так званий “Помісний собор” ліквідованої УПЦ КП під керівництвом почесного патріарха Філарета та Всеукраїнський церковно-громадський форум єдності українського православ’я з благословіння Епіфанія. Про це повідомляє "Укрінформ".

 

Зокрема, так званий “Собор” УПЦ КП проходить у Володимирському кафедральному патріаршому соборі за ініціативи Філарета. Зібрання відбувається у закритому режимі.

 

Крім того, як повідомив  один з делегатів-священників, він приїхав, "щоб почути всі точки зору”.

 

Так, очікується, що учасники зібрання ухвалять звернення до Президента України. По завершенню для журналістів анонсовано брифінг.

 

Своєю чергою, Форум Православної церкви України (ПЦУ) відбувається у конференц-залі одного з готелів поблизу Спасо-Преображенського собору. Присутні близько 30-ти священників. Самого Митрополіта Київського та всієї України Епіфанія на форумі немає.

 

Разом з тим, на форумі планують обговорити комюніке, прийняте за результатами Всеукраїнської науково-практичної конференції «Православна Церква України – всеправославне визнання та міжнародна суб’єктність».

 

Нагадаємо, 14 червня у ПЦУ заявили, що у зв'язку з припиненням діяльності УПЦ КП шляхом об'єднання і приєднання до єдиної помісної церкви проведення будь-яких заходів від імені УПЦ-КП, зокрема під назвами "Священний синод", "Архієрейський і помісний собори", незаконне.

схожі новини