Новини 2019-06-24 12:10

"Найбільший за 30 років". У Чехії відбувся протест з вимогою відставки Бабіша

За даними поліції, на демонстрацію прибули 200 тисяч осіб.

У столиці Чехії в неділю, 23 червня, відбувся найбільший протест за часів незалежності з вимогою відставки прем'єр-міністра Андрія Бабіша. Про це повідомляють Novinky.

 

Зокрема, акцію протесту організувала група "Мільйони моментів для демократії".

 

За даними організаторів, на початку демонстрації прибули близько 250 тисяч людей. Водначас поліція повідомила про 200 тисяч демонстрантів. Своєю чергою, за даними оператора мобільного зв'язку T-Mobile, у Празі зібралися 258 тисяч осіб.

 

 

Наголошується, що учасники протесту вимагали відставки Бабіша, а також незалежної судової влади.

 

Раніше Єврокомісія встановила, що  Бабіш перебуває в конфлікті інтересів, передавши свою бізнес-імперію у власність трастових фондів, і в результаті і країна може втратити певне фінансування з боку ЄС. Так, Чехію можуть змусити повернути європейські субсидії, виділені для підприємств із групи Бабіша Agrofert chemicals, право власності на яку він передав трастовим фондам.

 

Нагадаємо, Бабіш-молодший заявив, що минулого року його відправили в окупований Крим проти його волі та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування корупційних справ його батька. Наразі Бабіш-молодший живе у Швейцарії. Ключову роль у переміщенні сина чеського прем'єра в анексований півострів відіграло подружжя Протопопових, яке працює на главу чеського уряду. Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала сина Бабіша. За словами Бабіша молодшого,  її чоловік, росіянин Пьотр Протопопов, відвіз його до Криму.

 

Згодом Бабіш відреагував на заяву сина.  "Мій син психічно хворий. Він приймає ліки, має бути під доглядом, а живе з матір'ю у Швейцарії...Мого сина ніхто не викрадав , він добровільно покинув Чехію", - розповів він.

 

Пізніше глава чеського уряду підтвердив, що його син був в окупованому Криму, однак заявив, що його перебування було там законним і не було викраденням

 

Крім того, генпрокурор Чехії Павел Земан наказав розслідувати ймовірне викрадення сина прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша-молодшого. За його словами, у рамках розслідування правоохоронні органи "не можуть обійтися без допиту Бабіша-молодшого".

 

Як відомо, Бабіш-молодший разом із батьком та деякими іншими членами сім'ї фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо корупційних схем з коштами ЄС. Мова йде про старовинний маєток, який вирішили реконструювати у сучасний готельно-конфенційний комплекс "Гніздо лелеки" на південь від Праги. Переобладнання коштувало 350 млн крон, з них 50 млн - грант ЄС.

схожі новини