Новини 13:11

У ЦВК повідомили, коли оприлюднять списки всіх кандидатів у нардепи

Зазначається, що після реєстрації кандидатів мають бути опубліковані виборчі списки.

Центральна виборча комісія має ухвалити рішення про реєстрацію кандидатів у народні депутати України на позачергових парламентських виборах 21 липня або відмову в їх реєстрації до вівторка, 25 червня, включно. Про це йдеться на офіційному веб-сайті ЦВК.

 

"Не пізніше ніж на п'ятий день від дня прийняття заяви про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів", - повідомляється в календарному плані підготовки та проведення позачергових виборів, що додається до постанови ЦВК №899 від 24 травня.

 

Так, згідно з тим самим календарним планом, останнім днем прийняття заяв був четвер, 20 червня; він завершився о 0:00 у ніч на п'ятницю.

 

Зокрема, йдеться про кандидатів у депутати і в загальнодержавному окрузі (за партійними списками), і в одномандатних округах.

 

Крім того, у триденний термін після реєстрації кандидатів, тобто до п'ятниці, 28 червня, включно в газетах "Голос України", "Урядовий кур'єр" та на офіційному сайті ЦВК мають бути опубліковані виборчі списки кандидатів у депутати партій у загальнодержавному окрузі, а в регіональних або місцевих ЗМІ - повідомлення про реєстрацію кандидата в депутати в одномандатному окрузі. При цьому обов'язково публікуються рішення про реєстрацію кандидатів.

 

Своєю чергою, 28 червня - останній день видачі представникам партій у ЦВК з правом дорадчого голосу посвідчень кандидатів у депутати разом із копією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати в загальнодержавному окрузі. В разі реєстрації особи кандидатом у депутати в одномандатному окрузі йому особисто до 28 червня має бути видано посвідчення кандидата в депутати разом із копією рішення про реєстрацію.

 

Нагадаємо, що у четвер, 20 червня,у  ЦВК оголосили про завершення прийому документів для реєстрації кандидатів.

 

Як повідомлялось, 21 травня Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.