Новини 2019-06-24 17:33

Прокуратура окупованого Криму підтримала відмову ФСБ в госпіталізації Бекірова

За версією російської прокуратури, права політв'язня Бекірова не порушені.

Підконтрольна Російській Федерації прокуратура Криму не вживатиме заходів через відмову ФСБ Росії в госпіталізації тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якої вимагає його захист і Європейський суд з прав людини. Про це у понеділок, 24 червня, йдеться у письмовій відповіді прокуратури окупованого Криму на звернення адвоката Бекірова Ісляма Веліляєва.

 

"Підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не встановлено", – сказано у відповіді.

 

У прокуратурі зазначили, що Бекірова тримають у камері медблоку СІЗО під наглядом медпрацівників, він "отримує належне медикаментозне лікування, забезпечений дієтичним харчуванням".

 

Крім того, у відомстві заявили, що з моменту арешту активіста "неодноразово оглядали медпрацівники, в тому числі муніципальних лікарень". За версією прокуратури, права Бекірова не порушені.

 

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини зобов'язав Російську Федерацію терміново помістити до лікарні кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

 

Згодом адвокат Олексій Ладин повідомив, що старший слідчий кримського управління Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії Іван Романець ігнорує рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), відмовляючи в госпіталізації кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого утримують в СІЗО Сімферополя окупованого Криму.

 

Своєю чергою, ФСБ Росії завершила слідство у справі кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого звинувачують у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки. Найближчим часом захист розпочне ознайомлення з матеріалами справи, після чого її передадуть до суду.

 

Раніше Бекірову продовжили на 2 місяці термін утримання в слідчому ізоляторі. Політв'язень залишиться під арештом до 12 серпня.

 

Водночас у кримськотатарського активіста Едема Бекірова критично погіршився стан здоров'я

 

Раніше про погіршення стану здоров'я Бекірова повідомляла Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денисова.

 

12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.

 

В окупованому Криму провели експертизи у справі тяжкохворого політв'язня Едема Бекірова, який вже півроку перебуває в ув'язненні. Експерти стверджують, що його ДНК знайдено на упаковці з патронами і вибухівкою. Однак рідні Бекірова впевнені, що результати сфальсифіковані.

схожі новини