Новини 2019-06-25 09:59

Суд у РФ знову залишив під арештом фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір"

Кримськотатарські активісти перебуватимуть у СІЗО до 18 серпня.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону у понеділок, 24 червня, залишив під арештом фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" ще на два місяці. 

 

Так, суддя Анатолій Колесник відмовив в апеляційних скаргах Мусліму Алієву, Інверу Бекірову, Вадиму Сіруку, Емір-Усеіну Куку, Рефату Алімову і Арсену Джеппарову, ухваливши, що вони перебуватимуть у слідчому ізоляторі до 18 серпня.

 

 

Захист зазначив, що підсудні перебувають у СІЗО понад три роки, і клопотав про зміну запобіжного заходу на будь-який інший.

 

Прокурор заперечив проти позиції захисту, аргументувавши це припущенням, що підсудні можуть спробувати втекти від правосуддя, залякати свідків.

 

"Апеляційні скарги залишили без задоволення. Просте продовження тривало три години на зв'язку з тим, що кожен із підзахисних дуже грунтовно аргументував позицію, чому суд незаконно продовжує їм запобіжний захід", – розповів адвокат Едем Семедляєв.

 

Зокрема, Муслім Алієв звернув увагу на той факт, що клопотання звинувачення про продовження запобіжного заходу розглядає той самий суддя, що і саму справу по суті. На думку обвинувачених, це перешкоджає винесенню об'єктивного рішення.

 

Зауважимо, обвинувачені у цій справі Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеін Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Як повідомлялося, Міністерство закардонних справ України закликало міжнародну спільноту тиск на Росію через вироки у "справі Хізб ут-Тахрір"

 

схожі новини