Новини 2019-06-25 14:28

МЗС представить план дій України у ПАРЄ після оскарження повноважень Росії

На думку речниці МЗС Катерини Зеленко, не можна стверджувати, що рішення ПАРЄ про повернення делегації РФ є програшем української дипломатії.

Міністерство закордонних справ представить конкретний план дій України у Парламентській асамблеї Ради Європи після завершення процедури оскарження повноважень делегації Росії. Про це у вівторок, 25 червня, заявила речниця МЗС Катерина Зеленко в ефірі телеканалу "Прямий".

 

"Фактично ми можемо говорити про те, що ПАРЄ капітулювала перед російським шантажем - спочатку політичним, а потім фінансовим... Ми подивимося, як завершиться процедура оскарження повноважень російської делегації, і потім представимо конкретні кроки, яким чином будемо діяти далі", - сказала Зеленко.

 

Вона запевнила, що в МЗС уважно проаналізували списки делегацій - які голосували "за", які "проти" - і зробили відповідні висновки.

 

За її словами, наразі українські посли у ключових столицях активно працюють над тим, щоб не допустити остаточної здачі статутних принципів Ради Європи, на яку покладено функцію забезпечення прав людини в Європі, а це "потребує сьогодні окремого захисту".


На думку Зеленко, не можна стверджувати, що це голосування у ПАРЄ є програшем української дипломатії, оскільки, приміром, упродовж останнього року зроблено надзвичайно багато і в парламентському вимірі, і з боку закордонних установ МЗС, і з боку президентів України - спочатку Петра Порошенка, а потім Володимира Зеленського, який порушував це питання на переговорах у Брюсселі, Парижі і Берліні.

 

"Було зроблено все можливе. Але ми бачимо, що нас не почули. Проте не можна опускати руки, робота триває. Ми поки що маємо надзвичайно насичений порядок денний у нашій взаємодії з іншими структурами Ради Європи, отже, працюватимемо над тим, щоб захищати насамперед наші національні інтереси та інтереси наших громадян", - резюмувала речниця МЗС.

 

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

 

Виконувач обов'язків голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова заявила, що після повернення повноважень делегації Росії в Парламентську асамблею Ради Європи українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.

 

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України повідомило, що схвалена ПАРЄ резолюція є неприпустимою поступкою Москві, що з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи. 

 

Українська делегація у вівторок, 25 червня, на знак протесту залишила залу засідань Парламентської асамблеї Ради Європи. Про рішення делегації оголосив її голова народний депутат Володимир Ар'єв.

 

Крім того, у ПАРЄ у вівторок, 25 червня, оскаржили повноваження російської делегації. Відповідну процедуру порушили з ініціативи української сторони у присутності російської делегації в залі засідань.

 

Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням Парламентської асамблеї Ради Європи затвердити без обмежень повноваження делегації Російської Федерації. 

 

Як повідомлялося, Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи призупиняє свою участь у роботі сесії ПАРЄ, окрім питань позбавлення повноважень російської делегації.  

схожі новини