Новини 2019-07-03 13:40

Ще один кандидат у народні депутати міг переховуватись у Росії - ГПУ

Мова йде про екс-заступника генпрокурора Віктора Пшонки Рената Кузьміна.

У Генеральній прокуратурі України заявили, що екс-заступник генпрокурора Віктора Пшонки Ренат Кузьмін, якого зареєстрували кандидатом на дострокові вибори в Раду, перебував за межами України останні п'ять років. Про це у середу, 3 липня, написала прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у Facebook.

 

 

Так, у ГПУ повідомили, що 20 червня 2019 року на ім’я заступника голови ЦВК Євгена Радченка був направлений лист з відповідною інформацією. Зокрема, у листі було вказано про розслідування кримінального провадження за підозрою колишнього заступника генпрокурора Кузьміна в легалізації (відмиванні) майна, здобутого злочинним шляхом.

 

Також було вказано, що Кузьміна на території України не було. Більше того, він міг переховуватися від органів досудового розслідування в окупованому Криму та на території Російської Федерації.

 

"Проте цей "кандидат" тихо зареєстрований кандидатом за списком однієї з партій і лишися поза увагою як ЗМІ, так і активістів", - написала Сарган.

 

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія у вівторок, 2 липня, зареєструвала кандидатом у народні депутати колишнього голову Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва. Відповідне рішення ЦВК прийняла більшістю голосів на виконання постанови Верховного суду.

 

Також за рішенням Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатами у нардепи проросійського відеоблогера Анатолія Шарія та Євгенія Євтухова, включених до списку "Партії Шарія".

 

Після відповідних рішень ЦВК у Києві на Майдані Незалежності 2 липня пройшла акція під назвою "Терпіти більше не можна". 

 

Зазначається, що на мітинг під стелою Незалежності зібралося близько 300 людей. Так, учасники акції тримали в руках плакати "Ми втомилися від лайна", "Терпіти більше не можна", "Портнов, суд скоро", тощо.

 

Своєю чергою, Голова Верховної Ради Андрій Парубій звернувся до Генпрокуратури, Служби безпеки і Держприкордонслужби надати відомості про перебування в Україні останні 5 років Анатолія Шарія, Андрія Клюєва і Рената Кузьміна, які зареєстровані кандидатами в народні депутати. 

 

Згодом Генпрокуратура підтвердила, що Шарій останні п’ять років не проживав в Україні.

схожі новини