Новини 2019-07-04 18:26

У Мін'юсті повідомили, що наступна Рада може змінити рішення про участь української делегації в ПАРЄ

Петухов заявив, що новообраний парламент визначить, яким чином українська делегація братиме участь у роботі Асамблеї.

Заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов 4 липня повідомив, що новообраний парламент, який формуватиме склад української делегації для участі в Парламентській асамблеї Ради Європи, визначить, яким чином делегація братиме участь у роботі Асамблеї.

 

"Новий парламент може прийняти інше рішення, виходячи із обставин. Тобто, це рішення парламенту, який формує делегацію для участі в ПАРЄ і визначає, в якому обсязі вона бере участь у цій роботі", - відповів Петухов на запитання, чи означає, що рішення комітету ВР у закордонних справах щодо рекомендації парламенту призупинити участь української делегації в сесії ПАРЄ поширюватиметься і на наступний склад парламенту.

 

Крім того,  він додав, що питання призупинення участі української делегації в сесії ПАРЄ до рішення Венеційської комісії є політичним питанням.

 

"Є частина, обов’язкова для нас, яку ми взяли на себе, виходячи із членства, але є і та частина, де ми можемо приймати рішення стосовно обсягу нашої участі в роботі в органах ПАРЄ. Зараз вже відкликано запрошення моніторингової місії спостерігачів ПАРЄ на виборах. Це один із прикладів. Їх дуже багато, просто це не наша компетенція. Мають ухвалювати рішення або народні депутати, це стосується роботи ПАРЄ, або МЗС — взагалі стосовно співпраці з Радою Європи", - зазначив Петуховз питань європейської інтеграції.

 

Комітет  Верховної ради із закордонних справ ухвалив рішення призупинити участь української делегації в сесії Парламентської Ради Європи до рішення Венеціанської комісії щодо повноважень делегатів від Державної думи Росії, обраних за участю мешканців окупованого Криму.

 

Нагадаємо, 26 червня ПАРЄ  ухвалила рішення про підтвердження повноважень російської делегації без жодних обмежень. Зокрема, за таке рішення проголосували 116 депутатів, 52 - проти, 15 утрималися.  

 
 
25 червня українська делегація заблокувала автоматичне обрання  Слуцького віце-президентом ПАРЄ. Так, за процедурою, висунуті національними делегаціями кандидати вступають на посаду автоматично, без голосування.  Своєю чергою, якщо кандидатура має заперечення від щонайменше 20 делегатів, тоді призначається таємне голосування.
 

У ніч на 26 червня профільні комітети ПАРЄ, що розглядали питання повноважень делегації РФ, ухвалили рекомендацію підтвердити їх без мінімальних санкцій.

 

Раніше стало відомо, що, у середу, 26 червня,  розгляне оскарження повноважень російської делегації.

 

Як повідомлялось, Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

 

Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

 

схожі новини