Новини 2019-07-05 14:01

Епоха, коли всі стояли одним фронтом з Україною в протистоянні з Росією, добігла кінця - посол України в Раді Європи

Дмитро Кулеба заявив, що приклад ПАРЄ буде частіше наводитися під час дискусій щодо продовження санкцій проти РФ.

Посол України в Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що повернення російської делегації до Парламентської асамблеї РадиЄвропи без будь-яких умов ознаменувало початок примирення Заходу з Росією. Про це йдеться в інтерв’ю ВВС News Україна.

 

"Це прецедент. Ми маємо говорити одверто, що це яскравий початок епохи примирення з Росією. Все, що бачили дипломати за лаштунками, вилізло назовні в найбільш брутальному, яскравому вигляді. Подивіться на збільшення візитів до Росії та візитів російських лідерів на Захід, зокрема в ЄС. Російського прем'єр-міністра Медведєва радо приймали у Франції, усміхалися. У групі "Великої двадцятки" з Путіним провели всі зустрічі", - зауважив він.

 

Зокрема, дипломат вважає, що епоха, коли всі стояли одним фронтом з Україною в протистоянні з агресором, добігла кінця.

 

"Партнери, які були пліч-о-пліч з нами в одному форматі, не враховують наших інтересів в інших форматах. Почалася складніша, драматичніша гра. В неї варто грати. Потрібно багато витримки й розуміння того, що грати доведеться в довгу", - наголосив Кулеба.

 

Крім того, він підкреслив, що приклад ПАРЄ відтепер буде все частіше наводитися під час дискусій щодо продовження європейських санкцій проти РФ.

 

"Не думаю, що десь є такий план: от ми знімемо в ПАРЄ тиск, потім - у ЄС. Але однозначно, що тепер під час дискусій щодо продовження санкцій в ЄС наводитимуть приклад ПАРЄ. Мовляв, небо на землю від того не впало", - додав посол.

 

Нагадаємо, 2 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.
 
Згодом президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є висловила жаль щодо рішення ВРУ відкликати запрошення на спостереження. 3 липня передвиборча делегація ПАРЄ достроково припинила свою роботу в Україні. 

 

Як повідомлялось, 25 червня, ПАРЄ погодилася повернути росіян без жодних санкцій.

схожі новини