Новини 15:58

ГПУ запросила повторно оголосити в розшук Іванющенка

Генеральна прокуратура направила голові Національної поліції України листа щодо поновлення розшуку Юрія Іванющенка.

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган 5 липня повідомила, що Генеральна прокуратура направила голові Національної поліції України листа щодо поновлення розшуку Юрія Іванющенка. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

 

Зокрема, за словами Сарган, заступником генерального прокурора 3 липня скасовано постанови прокурора прокуратури Одеської області від 18 березня  та 18 квітня 2019 року про закриття кримінального провадження за підозрою Юрія Іванющенка та його партнерів по одеському бізнесу Івана Аврамова, Олега Греся та Бориса Мельничука у вчиненні кримінальних правопорушень.

 

Своєю чергою, Іванющенку інкримінують ч. 5 ст. 191, (привласнення чи розтрата чужого майна в особливо великих розмірах або організованою групою) ч. 3 ст. 368-2 (незаконне збагачення), ч. 3 ст. 189 (вимагання), ч. 3 ст. 358 (підроблення документів) КК України.

 

"Голові Національної поліції України направлено листа щодо поновлення розшуку Іванющенка. Тепер слідкуємо за сайтом МВС у рубриці "розшук", - додала вона.

 

Разом з тим, Генеральна прокуратура просить поновити розшук партнера Іванющенка по одеському бізнесу Івана Аврамова.

 

 

Крім того, 3 липня Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що колишній народний депутат і близький соратник екс-резидента Віктора Януковича Юрій Іванющенко більше не перебуває у розшуку. 

 

Нагадаємо, 8 листопада 2018 року Європейський суд загальної юрисдикції скасував санкції щодо колишнього народного депутата України Юрія Іванющенка. Після вивчення матеріалів справи суд прийшов до висновку, в Ради ЄС не було достатніх підстав для того, щоб залишити Іванющенка в санкційному списку.

 

Також 13 жовтня того ж року стало відомо, що Верховний суд України скасував рішення про закриття кримінального провадження щодо колишнього екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

 

Як повідомлялось, 28 лютого 2018 року генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Верховний суд закрив всі кримінальні провадження щодо Іванющенка. Луценко зауважив, що це відбулося перед ухваленням рішення про продовження санкцій Європейського Союзу проти колишнього президента України Віктора Януковича та його соратників. Проте Верховний Суд заявив, що рішення про щодо Іванющенка, по суті, не переглядав і, відповідно, не приймав рішення про закриття кримінального провадження щодо нього. Після цього Центр протидії корупції повідомив, що через зняття санкцій з Іванющенка Україна втратила 5,4 мільярда. Однак у ГПУ спростували цю інформацію.

 

Крім того, у березні того ж року ЄС продовжив ще на один рік санкції проти 15 колишніх українських високопосадовців часів президентства Віктора Януковича, Юрія Іванющенка виключили зі списку.

 

7 березня ГПУ повідомила, що кримінальні провадження за підозрою Іванющенка об’єднані в одне, досудове розслідування триває.

 

 

схожі новини