Новини 2019-07-12 15:20

У НАТО назвали п'ять законопроектів, які потрібно ухвалити новій Верховній Раді

Мова йде про закони щодо оборонного та безпекового сектора.

Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова назвала пріоритетні законопроекти, які потрібно ухвалити новій Верховній Раді для продовження реформи оборонного та безпекового сектора.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час презентації дослідження "ЄС та НАТО у новій Раді: на які реформи чекати?" у Києві в п’ятницю, 12 липня.

 

Зокрема, Маронкова позитивно оцінила ухвалення 2018 року закону про нацбезпеку, однак зауважила, що у Раді досі є цілий пакет проектів, що очікує на ухвалення.

 

"Їх справді необхідно ухвалити, тому що в іншому разі просування реформ буде неможливим. Це Закон про Службу безпеки України, створення нового парламентського комітету із нагляду за службою безпеки та розвідкою, Закон про розвідку, Закон про поводження з державною таємницею та секретною інформацією, реформа оборонної промисловості та закупівель, включно із Законом про державне оборонне замовлення", - наголосила вона.

 

"Це п'ять ключових законопроектів, які ми вважаємо необхідними, щоб розблокувати багато інших реформ, потрібних і для сектора оборони, і для сектора безпеки", - додала Маронкова.

 

Нагадаємо, 12 липня голова представництва ЄС в  Україні Хюг Мінгареллі висловив надію, що після дострокових парламентських виборів 21 липня курс України на проведення проєвропейських реформ збережеться.