Новини 2019-07-15 14:52

Грузинськиі ЗМІ опублікували лист посла, яка попереджала про небезпеку з боку "православних" депутатів РФ

Представник керівної партії Грузії виступав на асамблеї російською, дякував патріарху Кірілу і говорив про роль Росії в окупованих регіонах.

З Міністерства закордонних справ Грузії просочилося листування дипломатів, з якого стало відомо, що дипломатичний корпус ще два роки тому попереджав грузинський уряд про діяльність Асамблеї православних депутатів, через яку почалися масові протести в Тбілісі. Про це повідомляє телеканал "Руставі-2", передає "Грузия Online".

 

Зокрема, тодішній посол Грузії в Ватикані Тамар Ґрдзелідзе пише, що виступи представника партії влади "Грузинська мрія", депутата Захарії Куцнашвілі на православному форумі є небезпечними і б'ють по національним інтересам країни.

 

Так, Ґрдзелідзе написала листа заступнику міністра закордонних справ Вато Махароблішвілі у 2017 році. Дипломат розкритикувала Куцнашвілі за те, що він виступав на асамблеї російською, а не рідною мовою, як інші спікери.

 

За її словами, Куцнашвілі говорив про роль Росії в окупованих регіонах. Він подякував патріарху Кірілу за те, що нібито, не дивлячись на визнання окупованих територій Росією, він в молитвах згадував їх разом з Грузією.

 

"Пан Захарія говорив про християнські шляхи подолання глобальної кризи. Він заявив, що у виході з кризи нам допоможе саме християнський підхід, і для цього він назвав три чинники. Потім він говорив на тему біженців, і важкого становища вимушено переміщених осіб в Грузії. Його дискурс будувався на діалектичному підході до окупованих територій Грузії в російській дійсності: російська держава визнає незалежність Абхазії і Цхінвалі від Грузії, а Московська патріархія продовжує визнавати юрисдикцію автокефальной Церкви Грузії на цій території. У цьому контексті пан Захарія подякував патріарху Кірілу", - писала Ґрдзелідзе.

 

"В особистій бесіді з паном Захарією я спробувала довести, що де-факто ситуація в Абхазії набагато сильніше відрізняється від заяв Московської патріархії, нібито вона визнає перебування Абхазії в юрисдикції Грузії, тоді як патріарх Кирил шле вітальні т.зв. уряду Осетії. З урахуванням того, що патріарх Кирил вважається невіддільною частиною уряду Росії, важко чути слова вдячності на його адресу від представника керівної команди Грузії"- йдеться у листі.

 

Водночас Ґрдзелідзе згадує випадок, коли бере участь в релігійному зібранні депутат РФ Канстантін Затулін докладно говорив про миротворчу роль Росії в світі, і особливо в Сирії.

 

"За ці роки асамблея не особливо змінилася, її очолюють російські та грецькі депутати. Вона проводиться регулярно в різних країнах. Депутати використовують цей форум, щоб зафіксувати позиції своїх країн. Наприклад, член російської Думи Канстантін Затулін учора докладно говорив про миротворчу роль Росії в світі, і особливо в Сирії, де люди вже повертаються до своїх домівок", - наголошується у листі.

 

Раніше Генпрокуратура Грузії перекваліфікувала справу про спробу штурму парламенту 20-21 червня в Тбілісі у справу про спробу перевороту.

 

Нагадаємо, у Грузії 26 червня звільнили з-під варти 51 особу, затриману на акції протесту в Тбілісі в ніч на 21 червня, повідомив Тбіліський міський суд.

 

Як повідомлялося, у Тбілісі 20 червня тисячі людей вийшли на масові протести через депутата-комуніста Держдуми РФ Сєргєя Гаврілова, який виступив російською мовою з крісла спікера грузинського парламенту під час засідання очолюваної ним Міжпарламентської асамблеєї православ’я.

 

Після того, як протестувальники прорвалися до внутрішнього подвір'я грузинського парламенту, серед них утворилася тиснява. Згодом правоохоронці застосували проти активістів сльозогінний газ і гумові кулі, десятки людей постраждали. Допомога знадобилася і колишній очільниці Нацполіції України Хатії Деканоідзе.

 

Своєю чергою, президент Грузії Саломе Зурабішвілі звинуватила організаторів протестів у Тбілісі у діях на користь Російської Федерації, наголосивши, що протистояння у країні вигідне Кремлю.

схожі новини