Новини 2019-07-15 15:43

Ірландські cпецслужби "оцінюють" ймовірну операцію РФ з поширення фейків - глава МЗС

Йдеться про можливі докази кампанії з дезінформації, спрямованої на загострення розбіжностей у Північній Ірландії.

У Службі безпеки Ірландії повідомили, що "оцінюють" ймовірну операцію російської розвідки з метою поширення фальшивих новин в мережі, орієнтованих на розбіжності в Ірландії та англо-ірландські відносинах. Про заявив міністр закордонних справ Саймон Ковіні, передає видання Irish Times.

 

За його словами, звинувачення надійшли від "авторитетної організації", і попередив інтернет-платформи про їхню відповідальність за контроль "постійно зростаючої загрози" дезінформації.

 

"Доповідь стосується можливих доказів кампанії з дезінформації, частково спрямованої на загострення розбіжностей у Північній Ірландії, і це питання, яке будуть оцінювати відповідні служби безпеки", -зазначив заступник глави уряду.

 

Водночас посійське посольство в Дубліні  відкинуло звіт Цифрової лабораторії судово-медичних досліджень (DFRLab) з аналітичного центру Atlantic Council як "абсолютно неправдивий".

 

Так, DFRLab заявила минулого місяця, що під час розслідування виявила, що Ірландія була серед кількох країн, на які була спрямована російська операція, що використовувала фальшиві профілі та десятки онлайн-платформ для поширення фальшивих новин.

 

Нагадаємо, прес-служба Сухопутних військ ЗСУ повідомила, що  Росія активізувала інформаційні операції проти Збройних Сил України після інавгурації Володимира Зеленського. 

 

Як повідомлялося, соцмережа Facebook видалила 97 облікових записів, пов'язаних з російською пропагандою та дезінформацією, що поширювали фейки, зокрема, про Україну.

схожі новини