Новини 2019-07-17 11:40

Катастрофа MH17. СБУ встановла понад 150 причетних до транспортування "Бука" осіб

Слідством встановлено точний час та маршрут, за яким самохідна вогнева установка зенітно-ракетного комплексу «Бук» була незаконно переміщена з території Російської Федерації до України.

Служба безпеки України встановила більше 150 людей, які брали участь у транспортуванні зенітно-ракетного комплексу «Бук» з Росії на Донбас, яким було збито літак Boeing Малайзійських авіаліній рейсу MH17. Про це повідомляє  прес-служба СБУ.

 

Так, згідно з інформацією, за п`ять років слідства СБ України передала до міжнародної Спільної слідчої групи, до якої входять представники України, Нідерландів, Бельгії та Австралії, величезний масив доказових матеріалів, які «дозволяють відтворити обставини скоєння злочину та встановити осіб причетних до цього терористичного акту».

 

Зазначається, що слідством встановлено:

  • точний час та маршрут, за яким самохідна вогнева установка зенітно-ракетного комплексу «Бук» була незаконно переміщена з території Російської Федерації до України;
  • час здійснення запуску зенітно-керованої ракети по пасажирському літаку Boeing 777-200 9M-MRD та місце старту даної ракети;
  • час та маршрут, за яким СВУ ЗРК «БУК» була вивезена до Російської Федерації;
  • більше 150 осіб, причетних до транспортування самохідної установки Бук-м з території Росії до тимчасово окупованої території Луганської та Донецької областей та назад до РФ, її охорони та виводу на бойові позиції для здійснення збиття літака.

 

До того ж повідомляється, що матеріали кримінального провадження щодо підозрюваних передаються компетентному органу Королівства Нідерландів для здійснення їх подальшого кримінального переслідування.

 

Нагадаємо, що сьогодні, 17 липня, виповнюється п'ять років з моменту авіаційної катастрофи пасажирського літака рейсу МН-17 компанії "Малайзійські авіалінії", що летів за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. Унаслідок цієї трагедії загинули 298 людей – усі пасажири та екіпаж.

 

Як повідомлялося, Міжнародний симпозіум під назвою “П’ять років після збиття МН17" пройшлов у нідерландському місті Ньювегейн у тому ж приміщенні, де 19 червня міжнародна Спільна слідча група (JIT) назвала імена чотирьох причетних до збиття боїнга МН17 та оприлюднила дату, коли відбудеться суд - 9 березня 2020 року. 

 

Раніше  у нідерландському місті Ньювегейн 16 липня відбудеться  міжнародний симпозіум під назвою “П’ять років після збиття МН17.

 

Джеррі Скіннер, адвокат, представник родичів загиблих — позивачів до ЄСПЛ у справі № 25714/16 «Ейлі проти Російської Федерації» у своєму відкритому листі до Владіміра Путіна, опублікованому на сторінках Тижня, назвав важливі факти та рішення, які з’явилися за два роки, що минули після його попереднього листа до президента РФ.

 

Також 9 липня заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов заявив, що відповідно до угоди про співпрацю щодо розслідування збиття "Боїнга" рейсу МН17, підписаної два роки тому міністрами юстиції України та Нідерландів, почалася процедура передачі матеріалів до Нідерландів.

 

Своєю чергою,  міжнародна спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) у нідерландському місті Ньювегейн у середу, 19 червня, оприлюднила імена чотирьох причетних до катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17.

 

Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.