Новини 2019-07-18 12:30

Начальник головного штабу ДУК «Правий сектор» розповів, за яких умов підпише контракт з ЗСУ

Це станеться за умови наступу наших сил на агресора.

Начальник головного штабу Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Олег Кузько (Кулібін) в інтерв’ю Тижню розповів, за яких умов бачить ДУК частиною Збройних Сил України.

 

Він повідомив, що багато бійців ДУК «Правий сектор» підписало контракт, і він підтримує їхній вибір. Але наголосив, що ДУК дотримується статей 17 та 65 Конституції України, де вказано, що захист Вітчизни є обов’язком кожного громадянина України.

 

«Теперішня структура армії та відсутність воєнної доктрини — це минуле, яке ми маємо принципово змінити. Тим більше що наш географічний статус — сусідство з довічним ворогом, тут мається на увазі Росія — повинен змушувати нас діяти в іншому напрямку. Як це роблять, наприклад, швейцарці. Якщо є потреба, вони, треновані, зі своєю зброєю, з’являються на місце дислокації протягом певного терміну, — сказав Кузько.

 

За його словами, ДУК «Правий сектор» ще може розглядати участь перебування у ССО. Його бійці досвідчені й володіють окремими видами зброї не гірше за спецпризначенців. Але для цього ДУК «Правий сектор»  потрібно дати можливість виконувати спільне завдання — захищати Україну.

 

Кузько назвав ще третій варіант, за якого підпише контракт із ЗСУ.

 

«Це станеться за умови наступу наших сил на агресора. Тобто якщо мені скажуть: «Підписуєте контракт — і готуємося йти визволяти українські землі», я і десятки тисяч бійців зробимо це. Тому що всіх уже дістало перебування росіян на нашій землі», — повідомив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»