Новини 2019-07-21 20:43

Порушення на виборах. Тиждень.ua зібрав інформацію про замінування виборчих дільниць

Зокрема, повідомлення про мінування надходили в Одеській, Харківській та Донецькій областях.

У неділю, 21 липня, в Україні пройшли дострокові вибори до Верховної Ради України. У ході голосування до Національної поліції надійшло ряд повідомлень про замінування на виборчих дільницях у різних регіонах країни.

 

Зокрема, у місті Торецьк Донецької області  повідомили про замінування 14 виборчих дільниць.

 

"У Торецьку близько 10.40 на лінію 102 надійшло повідомлення про те, що нібито заміновано 14 виборчих дільниць. Зараз на місцях працюють групи поліцейських, вибухотехніків, кінологів та рятувальників. Перевірка триває", - заявили у поліції.

 

 

Своєю чергою, кореспондент Тижня повідомив, що, незважаючи на це, виборчі дільниці у Торецьку продовжували свою роботу.

 

Водночас у день позачергових виборів до Верховної Ради правоохоронці отримали повідомлення про мінування чотирьох виборчих дільниць в Одеській області.

 

Так, за повідомленням правоохоронців, о 16:25 надійшла інформація про "мінування" чотирьох виборчих дільниць у Подольському районі, о 15:10 - про "замінування" дев'яти виборчих дільниць у Роздільнянському та Великомихайловському районах та про "мінування" чотирьох. виборчих дільниць у Роздільнянському районі. 

 

В останньому випадку,  за даним поліції, усі об’єкти було перевірено, жодних вибухових пристроїв та речовин не виявлено. 

 

У Громадській мережі "Опора" уточнили, що на Одещині "мінували" 4 дільниці на окрузі №139 (Біляївський район). 

 

"Для перевірки інформації на місця подій прибули слідчо-оперативні групи, вибухотехніки, кінологи та  рятувальники. Станом на 13:40 поліція повідомила, що усі чотири об’єкти перевірено, жодних вибухових пристроїв та речовин виявлено не було", - йдеться у повідомленні. 

 

 

Своєю чергою, співробітники Національної поліції перевіряють інформацію про те, що була закладена вибухівка також у 14 виборчих дільницях у Київському районі Харкова (169 округ).

 

Зазначається, що повідомлення про закладення вибухівки в 14 виборчих дільницях, розташованих на вулицях Моісеївській, Пушкінській, Леся Сердюка, Владислава Зубенка,  Мінераловодській, Чкалова, провулку Студентському та Електроінструментальному, надійшла до поліції на спецлінію "102" 21 липня о 14:55.

 

"За адресами виїхали слідчо-оперативні групи і фахівці вибухотехнічного управління. В даний час проводиться огляд приміщень і прилеглої території, без евакуації громадян", - повідомили в поліції.

 

Зауважимо, що також 21 липня о 06:45 поліція отримала анонімне повідомлення про замінування КПВВ "Майорське" на Донбасі. 

 

"Щоб гарантувати безпеку для мирного населення штаб операції Об'єднаних сил вирішив призупинити пропуск осіб та транспортних засобів через лінію розмежування в межах дорожнього коридору "Горлівка-Бахмут", - заявили в поліції.

 

Згодом з'явилася інформація, що контрольно-пропускний пункт повністю відновив пропуск осіб та транспортних засобів через лінію розмежування. 

 

Однак, вже станом на 13:00, у ході додаткового обстеження території КПВВ "Майорське", піротехнічними підрозділами ДСНС Донеччини було знайдено фрагмент мінометної міни.  У зв'язку з цим контрольний пункт знову тимчасово припинив пропуск громадян. Персонал та цивільні, які знаходилися на території контрольного пункту, були відведені в безпечне місце. 

 

 

Крім того, станом на 15:00 піротехніки виявили ще декілька вибухонебезпечних об'єктів на КПВВ "Майорське". 

 

Як зазначається, після виявлення артилерійської міни 122-го калібру піротехніки вирішили провести повторну перевірку території контрольного пункту. Станом на 15:00 співробітники ДСНС виявили один артилерійський снаряд калібру 23 мм та фрагмент мінометної міни.

 

 

Так, до обстеження контрольно-пропускного пункту залучені піротехнічна група та відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Своєю чергою, за інформацією кореспендента Тижня, виборчі дільниці поблизу КПВВ продовжували працювати.

 

Як повідомляється, станом на 17:00 було виявлено мінометну міну 120-го калібру, один артилерійський снаряд калібру 23 мм та чотири снаряди калібру 30 мм, п'ять ручних гранат та фрагмент мінометної міни. 

 

Згодом піротехніки ДСНС станом на 19:30 завершили роботи по обстеженню території КПВВ "Майорське" на Донбасі, й пропускний пункт було відрито.

схожі новини