Новини 2019-07-23 18:04

На одній з дільниць на Закарпатті визнано недійсним голосування за мажоритарників

Як зазначається, 61 виборець, який скористався процедурою тимчасової зміни місця голосування, отримав бюлетень для голосування за кандидатів-мажоритарників, що суперечить виборчому законодавству.

У Закарпатській області на виборчій дільниці № 210489 (округ № 72) результати голосування в мажоритарному окрузі визнано недійсними. Про це свідчать дані на сайті Центральної виборчої комісії.

 

Як обґрунтування, вказаний п. 1 ч. 1 ст. 92 закону "Про вибори народних депутатів України".

 

 

Водночас на сайті Громадянської мережі "ОПОРА", повідомляється, що, за інформацією з ОВК ОВО № 72, на відповідній дільниці 61 виборець, який скористався процедурою тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси, отримав бюлетень для голосування в одномандатному виборчому окрузі.

 

Однак, згідно з чинним виборчим законодавством, бюлетень для голосування за кандидата в одномандатному окрузі особам, які змінили місце голосування, не видається - у день виборів такі особи мають отримати лише один бюлетень, для голосування за політичні партії.

 

За словами члена ОВК Івана Деяка, члени дільничної виборчої комісії самі визнали голосування в одномандатному окрузі на своїй дільниці недійсним та склали відповідний акт.

 

Як повідомлялося, Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала масове “переписування” уточнених протоколів не на засіданні дільничних виборчих комісій на Закарпатті.

 

Нагадаємо, у неділю, 21 липня, відбулися дострокові вибори до Верховної Ради України.

 

Згідно з результатами опрацювання 97, 13% електронних протоколів, партія "Слуга народу" отримує 43.12% голосів, "Опозиційна платформа - За життя" - 13.04%, "Батьківщина" - 8.18%,  "Європейська солідарність" - 8.12%, "Голос" - 5.84%.

схожі новини