Новини 2019-07-24 17:39

В окупованому Криму знищили єдиний храм ПЦУ - архієпископ Климент

Зокрема, священнослужитель пов'язує "розграбування собору" зі своєю поїздкою до США.

Майно Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги Православної церкви України (ПЦУ) в Сімферополі після рішення суду про передачу в користування російського Мінмайна Криму було "розграбовано і поламано". Про це у середу, 24 липня, розповів архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент, передає Крим.Реалії

 

За словами архієпископа Климента, російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму почало "внутрішній ремонт" приміщень собору.

 

 

"Ситуація дуже критична. Все відбувалося, коли я не був у Криму. Згідно з рішенням суду в 2017 році, було вилучено 110 квадратних метрів площі першого поверху. Вона була опечатана і перебувала під замком. Але разом з тим було описане і зберігалося церковне майно: крісла, ікони, меблі, килими, посуд, столи, столові прибори. Зараз це все розграбоване і поламане. Частину речей я побачив на вулиці на звалищі. Де поділися інші речі – я не знаю", – повідомив священнослужитель.

 

Архієпископ Климент пов'язує "розграбування собору" зі своєю поїздкою до США.

 

 

"Вони почали погром саме тоді, коли я був на конференції з релігійної свободи. Це Росія показує всьому світу, що для неї (означає) світове співтовариство і релігійна свобода", – вважає священнослужитель.

 

У російському Міністерстві майнових і земельних відносин Криму не відповіли на телефонні дзвінки Крим.Реалії.

 

Зауважимо, 17 липня в Сімферополі Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги ПЦУ огородили парканом.

 

Як повідомлялося, Синод Православної церкви України закликав міжнародні організації захистити від гонінь українські церкви в анексованому Росією Криму та на територіях тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей.

схожі новини