Новини 2011-05-25 15:38

Табачник вважає, що студенти мітингують за гроші іноземних фондів

Акції протесту проти ухвалення закону про вищу освіту провокують іноземні фонди. Про це заявив сьогодні міністр науки і освіти, молоді і спорту Дмитро Табачник.

"Провокує той, хто платить гроші - іноземні фонди", - цитує Табачника ЛІГАБізнесІнформ. Він не уточнив, про які саме фонди йде мова.

Табачник підкреслив, що в допрацьованому законопроекті враховані усі ключові пропозиції студентських організацій. Це, за його словами, і незмінна плата за увесь період навчання, гарантування державою стипендій на рівні прожиткового мінімуму, гарантування державою можливості навчання за кордоном, введення європейських рівнів освіти, збереження держзамовлення на рівні 51%, а також вільний вибір учбових дисциплін у рамках освітніх планів.

"Провокують ті, ви побачите, скільки їх буде, хто був у робочій групі (по доопрацюванню законопроекту, - ред.) і відмінно знає, що усе враховано, але вони вийшли з групи і говорять: нас не влаштовує. Люди відпрацьовують гроші, а гроші платять за те, щоб дискредитувати абсолютно очевидні речі", - заявив Табачник.

На його думку, закон про вищу освіту надасть значно більше свободу вищим учбовим закладам. "Якимсь аутсайдерам учбового процесу це може не подобатися, оскільки вони відставатимуть у конкуренції", - вважає він.

Нагадаємо, сьогодні близько 300 студентів взяли участь у студентському бунті проти законопроекту про вищу освіту, який розробило міністерство освіти.

Президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів у червні внести на розгляд Верховної Ради нову редакцію закону про вищу освіту.

При цьому 12 травня перший заступник голови Адміністрації Президента-Представник Президента в Кабміні Ірина Акімова спрогнозувала, що Міносвіти представить проект нової редакції закону про вищу освіту до 26 травня.

Узимку, зокрема, 31 січня й 28 лютого біля будівлі Ради проходили акції протесту студентів проти можливого прийняття нової редакції цього закону.