Новини 2019-07-26 09:27

Подальше утримання українських моряків в Росії призведе до посилення санкцій - адвокат

Полозов зазначив, що в російській ноті від 25 червня було зазначено, що Кремль готовий виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права.

Адвокат Микола Полозов заявив, що подальше утримання українських військовополонених моряків в РФ може стати приводом для посилення санкцій. Про це він сказав в інтерв'ю DW

 

Зокрема, він зазначив, що в російській ноті від 25 червня було зазначено, що Кремль готовий виконати наказ Міжнародного трибуналу з морського права.

 

"Доля моряків повинна бути конкретно реалізована в рамках наказу трибуналу негайно. Подальше утримання моряків, на мій погляд, працює проти російської влади і може стати приводом для обговорення на Заході подальших санкцій", - зазначив Полозов. 

 

До того ж адвокат наголосив, що оскільки суд не зобов'язав і не заборонив Росії продовжувати кримінальну справу, то звільнення моряків слід оформити в рамках російського процесуального законодавства. Одна з форм - зміна запобіжного заходу.

 

"Але друга частина наказу трибуналу щодо моряків - це їхнє повернення додому. У такому випадку запобіжний захід повинен передбачати можливість перетину кордону без порушення закону. Підписка про невиїзд обмежує це право, застава чи домашній арешт - теж, а от особиста порука не обмежує переміщення підозрюваного, у тому числі і за межі РФ", - пояснив Полозов. 

 

Нагадаємо, що Денісова 24 липня заявила, що Україна домовилась про повернення полонених моряків із РФ.

схожі новини